"Apgraizītās" automašīnas AvtoVAZ dēvēs par Special Edition

TVNET Auto
"Apgraizītās" automašīnas AvtoVAZ dēvēs par Special Edition
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments
Lada Granta
Lada Granta Foto: AvtoVAZ.

AvtoVAZ mēnesī plāno saražot vismaz 30 000 tehniski vienkāršotu automašīnu. "Pretkrīzes" automašīnas saņems apzīmējumu SE. Tas ir - Special Edition.

Aprīļa vidū tika ziņots, ka AvtoVAZ plāno izlaist vienkāršākas un attiecīgi lētākas Lada automašīnu versijas. Šī soļa mērķis ir samazināt auto giganta produktu atkarību no importa elektroniskajām komponentēm.

Modelis Granta būs pirmais, kas veiks procedūru, - tam atņems ABS, ESP, ERA-GLONASS SOS kompleksu un drošības gaisa spilvenus. Turklāt automašīnas izmešu klase tiks pazemināta no Euro 5 uz Euro 2. Lētākās Granta izlaišana sāksies 2022. gada jūnijā.

Lada Niva Legend tiks vienkāršota līdzīgā manierē, un AvtoVAZ plāno sākt arī vienkāršotas Vesta ražošanu, kas līdzšinējā 106 ZS 16 vārstu motora vietā saņems 8 vārstu dzinēju ar 90 ZS jaudu. 

Lai legalizētu zemākas ekoloģiskās klases automašīnu ražošanu, Krievijas Federācijas Rūpniecības un tirdzniecības ministrija apstiprinās "īpašā perioda" tehniskos noteikumus, kas saskaņā ar provizorisko informāciju būs spēkā līdz 2023.gada februārim.

Tēmas
Nepalaid garām!
Uz augšu