Sv, 5.02.2023.

Kiršteinam izsaka mutisku brīdinājumu par neētisku tvītu

TVNET/LETA
Kiršteinam izsaka mutisku brīdinājumu par neētisku tvītu
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments
Foto: Edijs Pālens/LETA

Saeimas Mandātu, ētikas un iesniegumu komisija šodien nolēma deputātam Aleksandram Kiršteinam (NA) izteikt mutisku brīdinājumu par Ētikas kodeksa pārkāpumu saistībā ar deputāta rakstīto tvītu pēc deputāta Māra Mičerevska palīdzes Selmas Teodoras Levrences tēva nāves.

Atbildē Levrences vēstījumam sociālajos tīklos par tēva aiziešanu mūžībā Kiršteins savu tvītu sāka ar vārdu "jocīgi", vaicājot, kā piedzimtu civilās partnerības piekritēji, ja nebūtu tēva. Pēc tam Kiršteins citā tvītā atvainojās un iepriekš komisijas sēdē uzsvēra, ka piekrīt, ka viņa paustais ir bijis nevietā.

Komisija šodien Kiršteinam izteica mutvārdu brīdinājumu, kas tiks arī atzīmēts komisijas protokolā.

Kā ziņots, Kiršteins iepriekš komisijas sēdē pauda, ka piekrīt, ka savu jautājumu viņam nevajadzēja un nebija taktiski uzdot konkrētajā dienā - politiķis Levrences tvītu neesot uztvēris kā ziņu par tēva nāvi. Taču reizē viņam ir vārda brīvība paust savu vēstījumu citā reizē, jo Kiršteina ieskatā pašlaik ir vērojama sistemātiska vērtību, ģimenes graušana, secināms no deputāta paustā.

Pēc Mičerevska iesnieguma Mandātu komisija ierosināja lietu, lai vērtētu, vai Kiršteina tvīts atbilst deputātu Ētikas kodeksa 7.punktā noteiktajam, ka deputāts publiskos izteikumos izvairās no vārdiem, žestiem un citādas rīcības, kas var būt aizskaroša, kā arī nelieto apvainojošus vai ar Saeimas cieņu nesavienojamus izteicienus; deputāts balstās uz faktiem, to godīgu interpretāciju un argumentāciju.

Mičerevskis iepriekš aicināja, ka, gadījumā, ja tiks secināts, ka deputāts pārkāpis šo punktu, piemērot Kiršteinam sodu.

Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu