Nosaka atbalstu personām, kuras uzņem no kara bēgošos Ukrainas iedzīvotājus

Ukraiņu bēgļi ar saviem mīluļiem Cēsīs. FOTO: Viesnīcas "Atpūta" saimnieks Agris

Saeima šodien galīgajā pieņēma grozījumus Ukrainas civiliedzīvotāju atbalsta likumā, kas nosaka atbalstu personām, kuras sev piederošā mājoklī bez maksas izmitina no kara bēgošos Ukrainas civiliedzīvotājus, informē parlamenta Preses dienests.

Iecerēts, ka fiziskai personai būs tiesības saņemt atlīdzību, lai kompensētu ar izmitināšanu saistītas papildu izmaksas. Atlīdzība paredzēta 100 eiro mēnesī par pirmo izmitināto personu un 50 eiro mēnesī par katru nākamo, bet ne vairāk kā 300 eiro mēnesī par vienā mājoklī izmitinātām personām.

Lai saņemtu atlīdzību, izmitinātājam vai viņa pilnvarotai personai 14 dienu laikā no brīža, kad ir sākta Ukrainas civiliedzīvotāja uzņemšana, būs jāiesniedz pieteikums atlīdzības saņemšanai tajā pašvaldībā, kuras administratīvajā teritorijā atrodas mājoklis.

Atlīdzība izmitinātājam tiks piešķirta par periodu, kas nav ilgāks par 90 dienām, un tas tiks fiksēts atbilstoši izmitinātāja atlīdzības pieteikumā norādītajam Ukrainas civiliedzīvotāja izmitināšanas datumam, bet ne agrāk kā no 2022.gada 1.maija.

Uz augšu
Back