Aptur darbību līgumam ar Krieviju par ienākuma nodokļu dubultās uzlikšanas novēršanu

Ilustratīvs attēls. FOTO: Shutterstock

Saeima šodien pieņēma grozījumus likumā "Par Latvijas Republikas valdības un Krievijas Federācijas valdības līgumu par nodokļu dubultās uzlikšanas un nodokļu nemaksāšanas novēršanu attiecībā uz ienākuma un kapitāla nodokļiem un tā Protokolu", kas nosaka līguma un tā protokola darbības apturēšanu.

Līguma darbība tiek apturēta no 2022.gada 16.maija līdz brīdim, kad Krievija izbeidz starptautisko tiesību pārkāpumus attiecībā uz Ukrainu, tajā skaitā izved savus bruņotos spēkus no Ukrainas teritorijas un pilnībā atjauno Ukrainas teritoriālo integritāti un suverenitāti atbilstoši starptautisko tiesību prasībām, un pilnībā atlīdzina Ukrainai par jau izdarītājiem starptautisko tiesību pārkāpumiem.

Pieņemto grozījumu anotācijā skaidrots, ka līgums vērsts uz to, lai veicinātu komercdarbību Latvijā un Krievijā, kā arī kopumā veicinātu ārvalstu investīciju piesaistīšanu. "Latvijas puse ir godprātīgi pildījusi savas saistības un arī turpmāk apņemas rīkoties atbilstoši starptautisko tiesību prasībām," norāda likuma izmaiņu autori Saeimas Ārlietu komisijā.

Pieņemto grozījumu pamatojumā norādīts, ka pēc Krievijas iebrukuma Ukrainā Latvijai, ir tiesības veikt pretpasākumus, lai motivētu Krieviju pārtraukt veiktos starptautisko tiesību pārkāpumus un pilnībā atlīdzināt par jau izdarītajiem pārkāpumiem.

Uz augšu
Back