Eiropas Savienība piešķirs vēl 500 miljonus eiro bruņojuma piegādēm Ukrainai

FOTO: AP/Scanpix

Eiropas Savienība (ES) plāno piešķirt vēl 500 miljonus eiro ieroču un cita militārā aprīkojuma piegādēm Ukrainas bruņotajiem spēkiem, piektdien paziņojis ES augstais pārstāvis ārlietās un drošības politikas jautājumos Žuzeps Borels.

Tādu paziņojumu viņš izteicis septiņu pasaules rūpnieciski attīstītāko valstu grupas G7 ārlietu ministru sanāksmē Vācijas ziemeļos. Tādējādi ES kopējais finansiālais atbalsts Ukrainai sasniedzis divus miljardus eiro.

Arī Lielbritānijas ārlietu ministre Liza Trasa aicinājusi Ukrainai piegādāt vairāk bruņojuma.

"Šobrīd ir ļoti svarīgi turpināt izdarīt spiedienu uz [Krievijas prezidentu] Vladimiru Putinu, Ukrainai piegādājot vairāk ieroču, pastiprinot sankcijas," Trasa teikusi samita laikā.

"Šajā krīzē G7 vienotība ir bijusi nozīmīga, lai aizsargātu brīvību un demokrātiju, un mēs turpināsim strādāt kopā, lai tieši to darītu," viņa uzsvērusi.

Kopš 24.februāra, kad Krievija sāka plašu iebrukumu Ukrainā, Rietumvalstis ir sniegušas Kijivai finansiālu un militāru palīdzību, tomēr neviena valsts nav nosūtījusi savus karavīrus uz konflikta zonu.

28.februārī un 23.martā ES vienojās par palīdzības paketi Ukrainai, kopā atvēlot vienu miljardu eiro. 13.aprīlī palīdzības paketei tika pievienoti vēl 500 miljoni eiro.

Uz augšu
Back