Ukrainā no okupācijas atbrīvotas 1015 apdzīvotās vietas

FOTO: AP/Scanpix

Ukrainā no Krievijas karaspēka okupācijas līdz šim ir atbrīvotas 1015 apdzīvotās vietas, sestdienas rītā paziņoja Ukrainas prezidents Volodimirs Zelenskis.

"Mēs turpinām Ukrainas deokupēto teritoriju atjaunošanu. Pēc stāvokļa uz šodienu ir deokupētas jau 1015 apdzīvotās vietas, sešas no tām pagājušās diennakts laikā. Mēs tur atjaunojam elektrību, ūdensapgādi, sakarus, transportu, sociālos pakalpojumus," teikts prezidenta paziņojumā.

Zelenskis apliecināja, ka viņš atceras katru pilsētu un kopienu, kas vēl atrodas okupācijā.

"Hersona, Melitopole, Berdjanska, Enerhodara, Mariupole un visas Donbasa pilsētas un pilsētiņas ... Pakāpeniska Harkivas apgabala atbrīvošana pierāda, ka mēs nevienu neatstāsim ienaidniekam," sacīja prezidents.

Viņš arī atzīmēja, ka netiek pārtraukta cilvēku glābšana no Mariupoles un tur esošās rūpnīcas "Azovstaļ".

"Pašlaik turpinās ļoti sarežģītas sarunas par evakuācijas misijas nākamo posmu - smagi ievainoto un mediķu izvešanu. Ir runa par lielu cilvēku skaitu. Protams, mēs darām visu, lai evakuētu arī visus pārējos, katru mūsu aizstāvi. Jau esam piesaistījuši attiecīgām sarunām visus cilvēkus pasaulē, kas var būt visietekmīgākie starpnieki," piebilda Zelenskis.

Uz augšu
Back