Ziemeļkorejā Covid-19 uzliesmojumā vēl 21 mirušais

FOTO: AP/Scanpix

Ziemeļkorejā, kur ceturtdien tika apstiprināti pirmie Covid-19 gadījumi un izsludināti lokdauna pasākumi valsts mērogā, sestdien tika ziņots par 21 nāves gadījumu no "drudža" iepriekšējās dienas laikā.

Valsts mediji ziņoja, ka piektdien tika atklāti 174 440 jauni "drudža" gadījumi un 21 no saslimušajiem miris.

"13.maijā tika ziņots par 174 440 jauniem drudža gadījumiem visā valstī, 81 430 cilvēki atveseļojušies un 21 nomiris," ziņoja oficiālā valsts informācijas aģentūra KCNA.

KCNA ziņojumā nebija pateikts, vai upuriem bijis pozitīvs Covid-19 tests, bet eksperti atzīst, ka Ziemeļkorejai trūkst masveida testēšanas spējas.

"Kopējais valstī saslimušo cilvēku skaits bija 524 440, no kuriem 234 630 ir pilnīgi atveseļojušies, 288 810 ārstējas un 27 miruši," piebilda KCNA.

Ziemeļkoreja līdz šim nebija atzinusi nevienu Covid-19 gadījumu savā teritorijā. Kopš pandēmijas sākuma 2020.gadā Ziemeļkorejas valdība īstenoja stingru Covid-19 blokādi uz savām robežām.

Phenjanā paņemti paraugi no pacientiem, kas sirgst ar drudzi, "atbilst" ļoti lipīgajam Covid-19 omikrona variantam, ceturtdien ziņoja KCNA. Viens no šiem pacientiem ir miris.

Eksperti uzskata, ka Ziemeļkorejā pret Covid-19 nav vakcinēts neviens no 25 miljoniem iedzīvotāju, jo valsts bija noraidījusi vakcinācijas piedāvājumus no Pasaules Veselības organizācijas, Ķīnas un Krievijas. Ziemeļkorejas nepilnīgajai veselības aprūpes sistēmai būs grūti tikt galā ar lielu Covid-19 uzliesmojumu.

Ziemeļkorejas līderis Kims Čenuns un citas augstākās amatpersonas ceturtdien sarīkoja politbiroja krīzes sanāksmi, lai apspriestu Covid-19 uzliesmojumu, un paziņoja, ka viņi ieviesīs "maksimāli ārkārtēju" vīrusa kontroles sistēmu.

Kims sanāksmē paziņoja, ka "mērķis ir visīsākajā laika periodā likvidēt" šo vīrusu. "Viņš mums apliecināja, ka tautas augstā politiskā apzinīguma dēļ (..) mēs noteikti pārvarēsim ārkārtējo situāciju," ziņoja KCNA.

Kims aicināja pastiprināt robežkontroli un lokdauna pasākumus, aicinot pilsoņus "pilnīgi bloķēt ļaundabīgā vīrusa izplatību, pamatīgi bloķējot savas zonas visās pilsētās un apgabalos". Visa uzņēmējdarbība un ražošana tiks organizēta tā, lai katra darba vienība būtu "izolēta", novēršot slimības izplatīšanos, piebilda KCNA.

Uz augšu
Back