Putins grib karot vismaz līdz gada beigām, cerot uz Rietumu pagurumu

FOTO: AFP/SCANPIX

Krievija pašlaik ir uzsākusi sava iebrukuma Ukrainā trešo fāzi, kas, visticamāk, ilgs vismaz līdz gada beigām, jo Putins cer, ka ziemas iestāšanās un augstās energoresursu cenas salauzīs Rietumu pretestību un apņēmību palīdzēt Ukrainai, tā intervijā Ukrainas televīzijā sacījis Ukrainas iekšlietu ministra padomnieks Viktors Andrusivs.

Atbildot uz jautājumu, cik ilgi varētu ilgt trešā kara fāze, Andrusivs pauda viedokli, ka krievi plāno „vilkt vismaz līdz gada beigām”.

„Paskaidrošu, kāpēc - pēc viņu aprēķiniem, tuvāk ziemai sāksies pamatīga enerģētiskā krīze, un problēmas ar apkuri, un šīs problēmas skars arī Ukrainu, kā arī lielas grūtības sagaidāmas ekonomikā. Jo enerģijas cenas ļoti ievērojami pieaug, un tagad Kremlis liek likmes uz to, ka ap gada beigām Rietumi sapratīs, teiksim, ka ir jāved sarunas ar Krievijas Federāciju, un, ja viņi (krievu iebrucēji) izturēs līdz gada beigām, tad viņi sagaida, ka sarunās panāks sev vēlamo,” – sacīja iekšlietu ministra vadītāja padomnieks.

Iepriekš iekšlietu ministra padomnieks Viktors Andrusivs pavēstīja, ka Krievija ir iegājusi pilna mēroga kara Ukrainā trešajā fāzē un gatavojas ilgstošai cīņai. Andrusivs atzīmēja, ka pirmā fāze bija mēģinājums „dažu dienu laikā” sagrābt Ukrainu, bet otrā - veikt plašu Ukrainas bruņoto spēku ielenkšanu austrumos.

Uz augšu
Back