"Bez šādas ministra nomaiņas nav iespējas panākt politisku līdzsvaru koalīcijā, jo valdības stabilitāte ir atkarīga no tā, ka tai ir pilns sastāvs un vairākums Saeimā. Šajā gadījumā līdzsvars tika izsists, un šis ir mans piedāvājums, kā var īsā laikā atgriezties pie līdzsvara," skaidroja politiķis.
Atbilstoši koalīcijas līgumam, premjers Vitenberga demisiju prasīs pēc divām dienām, "ja nebūs citas informācijas".
Premjera Krišjāņa Kariņa (JV) piekāpšanās ultimātiem no Nacionālās apvienības (NA) puses ir valdību destabilizējoša un nerada apstākļus tam, lai valdība varētu konstruktīvi strādāt, pirmdien pēc valdošās koalīcijas partiju sanāksmes pauda vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Artūrs Toms Plešs (AP).
Viņš arī uzsvēra, ka situācija atbilstoši dienestu izvērtējumam pagājušajā nedēļā, tostarp saistībā ar notikumiem pie pieminekļa Uzvaras parkā, kur 9. un 10.maijā pulcējās plašāks pulks ļaužu, bijusi stabila. Plešs īpaši izcēla notikumus nedēļas otrajā pusē, kad, sākot no 13.maija, atbildīgie dienesti un institūcijas novērsa potenciālos likuma pārkāpumus, tai skaitā aizturot Eiropas Parlamenta deputāti Tatjanu Ždanoku (LKS).
Tāpat viņš slavēja Golubevu par citiem paveiktiem darbiem, piemēram, hibrīdkara pārvarēšanu, algu paaugstināšanu iekšlietu resoram, Ukrainas civiliedzīvotāju uzņemšanas organizāciju un Latvijas austrumu robežas aizsardzības izbūvi.
Plešs savā uzrunā Golubevu nodēvēja par drosmīgu politiķi, kas spērusi atbildīgu soli, lai nodrošinātu valdības stabilitātes intereses. Viņš pauda, ka no AP puses nav pieņemams, ka šajā brīdī iestātos valdības krīze.
Vaicāts, vai iekšlietu ministra kandidāts tiks izvirzīts no partijas Kustība "Par!" vai citas AP veidojošās partijas, Plešs aicināja nesteigties notikumu attīstībai pa priekšu. Partiju apvienība ir ieinteresēta, lai valdība strādā pilnā sastāvā, nodrošinot darba stabilitāti arī AP pārraudzībā esošajās jomās, tajā skaitā, iekšlietu sfērā, pauda ministrs.
Politiķis norādīja, ka AP rīkosies pietiekoši raiti, lai nonāktu pie labākā kandidāta iekšlietu ministra amatam.
NA Saeimas frakcija un valde pagājušajā nedēļā pieprasīja premjeram Krišjānim Kariņam (JV) atbrīvot no amata Golubevu saistībā ar situāciju 9. un 10.maijā pie padomju pieminekļa Pārdaugavā, kur cita starpā tika pieļauta Krievijas agresiju atbalstošu cilvēku pulcēšanās.
Ministru prezidenta Krišjāņa Kariņa (JV) pieprasījums ekonomikas ministram Jānim Vitenbergam (NA) atstāt savu amatu izskatās pēc politiskās atriebības, pirmdien pēc valdību veidojošo spēku partiju sanāksmes žurnālistiem norādīja Nacionālās apvienības (NA) Saeimas frakcijas priekšsēdētājs Raivis Dzintars.
Viņš pauda, ka Kariņa paziņojums par to, ka nav bijis būtiski, kurš no trim NA ministriem pēc tam, kad partija pieprasījusi iekšlietu ministres Marijas Golubevas (AP) demisiju, atstāj valdību, bijis savāds. Kariņš šo NA soli traktējis kā "šantāžu".
Dzintars atzīmēja, ka NA nepiekrīt Kariņa viedoklim par to, ka partija būtu izvirzījusi ultimātu, uzskatot, ka tā bija "atklāta pozīcija, pie kādiem noteikumiem NA ir gatava turpināt darbu koalīcijā". NA darbības pamatā ir vērtības, un partija var atrasties valdību veidojošo spēku vidū tikai tik ilgi, kamēr pārējie partneri šīs pamatvērtības respektē.