Vandaļi pēdējo divu nedēļu laikā apkrāsojuši divus pasažieru vilcienus

TVNET/LETA
Vandaļi pēdējo divu nedēļu laikā apkrāsojuši divus pasažieru vilcienus
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments
Foto: Īriss Sviklis/LETA

AS "Pasažieru vilciens" pēdējo divu nedēļu laikā fiksējusi divus gadījumus, kad vandaļi ir apkrāsojuši vilcienu vagonus, informē "Pasažieru vilciena" pārstāve Sigita Zviedris.

Nesenākais vandālisma fakts konstatēts 15.maijā no rīta Rīgā, Vagonu parkā, pirms tam - 10.maijā Aizkrauklē.

Kopumā šogad konstatēti septiņi vandalisma gadījumi, bet pērn tādu bija 12. Par katru tiek ziņots Valsts policijai, lai sāktu kriminālprocesu.

Zviedre norāda, ka vilcienu apkrāsošana ir apzināta kaitējuma nodarīšana īpašumam. No tās cieš ne tikai "Pasažieru vilciens", bet arī virkne pasažieru, kuru reisus nevar izpildīt ar apkrāsotajiem vilcieniem. Tiem tiek novirzīti aizvietojoši sastāvi, kuriem reizēm ir mazāk vagonu, nekā sākotnēji izmantotajiem vilcieniem.

Vilcienu sastāvi tiek izņemti no ekspluatācijas, kamēr tiek notīrīti apzīmētie krāsu laukumi. Atkarībā no kaitējuma lieluma tīrīšana var aizņemt arī vairākas dienas. Līdz ar to veidojas situācijas, kad "Pasažieru vilcienam" reisos jānovirza sastāvi ar samazinātu vagonu skaitu, kas attiecīgi rada neērtības pasažieriem.

Ja cilvēki pamana šādus vandalisma aktus, tos nepieciešams fiksēt foto vai video liecībās un ziņot Valsts policijai, zvanot uz palīdzības tālruņa numuru 110.

"Pasažieru vilciena" vilcieni pārvadā pasažierus četros elektrovilcienu (Rīga-Tukums, Rīga-Skulte, Rīga-Jelgava un Rīga-Aizkraukle) un piecos dīzeļvilcienu (Rīga-Sigulda-Valmiera-Lugaži-Valga, Rīga-Madona-Gulbene, Rīga-Krustpils-Rēzekne-Zilupe, Rīga-Krustpils-Daugavpils-Indra un Rīga-Dobele-Liepāja) maršrutos Latvijā. Pasažieru pārvadājumu nodrošināšanai ikdienā tiek izmantoti 23 elektrovilcienu sastāvi un 18 dīzeļvilcienu sastāvi.

"Pasažieru vilciens" ir izveidots 2001.gadā, nodalot iekšzemes pasažieru pārvadājumus no "Latvijas dzelzceļa" veiktajām funkcijām. Iepriekš "Pasažieru vilciens" 100% bija "Latvijas dzelzceļa" meitasuzņēmums, taču 2008.gada oktobrī tas tika pārveidots par valsts uzņēmumu.

Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu