Kā darbojas taromātu izdotie kuponi?

FOTO: Publicitātes foto

Latvijas depozīta sistēmas ietvaros iedzīvotājiem par katru iegādāto dzērienu depozīta iepakojumā jāiemaksā depozīta maksa 0,10 EUR apmērā, ko pēc iepakojuma nodošanas var saņemt atpakaļ. Nododot tukšo depozīta iepakojumu automātiskajā depozīta punktā, kur atrodas taromāts, iedzīvotājam izdod īpašu depozīta kuponu, ko var izmantot kā maksāšanas līdzekli jebkādu preču iegādei tajā pašā veikalā. Taču tirgotājiem ir iespēja paplašināt kupona izmantošanas iespējas savu klientu ērtībai, piemēram, nodrošinot iespēju kuponu izmantot visā veikalu tīklā vai piedāvāt iespēju saņemt skaidru naudu. Par šīm iespējām tirgotāji savus pircējus informē atsevišķi..

Galvenās lietas, kas jāzina par depozīta kupona darbību

  1. Pamatnosacījums pilnīgi visu kuponu darbībai ir sekojošs – saņemto kuponu var izmantot kā maksāšanas līdzekli tajā tirdzniecības vietā, kur tukšais depozīta iepakojums ir nodots. Taču katrai tirdzniecības vietai ir iespēja lemt par papildus iespējām kupona izmantošanai – par tām tirdzniecības vietas savus klientus informē atsevišķi. Aicinām sekot līdzi jaunumiem sava iemīļotā veikalu tīkla informācijas kanālos.
  2. Visos kuponos tiek norādīta sekojoša informācija: kopsumma par nodotajām iepakojuma vienībām, nodoto iepakojumu vienību skaits, svītrkods noskenēšanai pie veikala kases, kā arī tirdzniecības vietas nosaukums, kurā var izmantot konkrēto kuponu. Aicinām pievērst īpašu uzmanību informācijai par kupona izmantošanas vietu, jo tā var atšķirties dažādu veikalu tīklu vidū.
  3. Saņemtais depozīta kupons ir izmantojams kā maksāšanas līdzeklis jebkādu veikalā pieejamo preču iegādei. Veicot pirkumu, kupons jāuzrāda kasierim, kurš to noskenēs, lai piešķirtu atlaidi pirkumam, vai jānoskenē pašapkalpošanās kasē.
  4. Kuponu nav obligāti jāizmanto veikalā tajā pašā dienā, kad kupons ir saņemts, taču ieteicams to izmantot tuvāko mēnešu laikā. Lai nodrošinātu, ka veikala kasieris var noskenēt kuponu, ieteicams to uzglabāt drošā vietā un nesabojāt. Gadījumā, ja kupona svītrkods ir saplēsts vai izbalējis, pastāv iespēja, ka šo kuponu nevarēs noskenēt un tādējādi tas netiks nepieņems. Savukārt, ja taromāts ir izdevis bojātu kuponu, aicinām vērsties pie veikala darbiniekiem, lai to varētu izdrukāt vēlreiz.
FOTO: Publicitātes foto

Aktuālā informācija par depozīta sistēmu pieejama mājaslapā www.depozitapunkts.lv, kā arī “Depozīta punkts” Facebook un Instagram kontos.

Uz augšu
Back