Ceturtdien Latvijā dzēsti 34 ugunsgrēki

FOTO: Edijs Pālens/LETA

Aizvadītajā diennaktī Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) saņēma 73 izsaukumus, tostarp 34 uz ugunsgrēku dzēšanu, informē VUGD.

No visiem ugunsgrēkiem septiņi bija kūlas un divi meža ugunsgrēks. Tāpat VUGD 28 saukts uz glābšanas darbiem, bet 11 izsaukumi bija maldinājumi.

Šonakt, trīs minūtes pēc pusnakts, ugunsdzēsēji glābēji steidzās uz Mūkupurva ielu Rīgā, kur ugunsgrēks bija izcēlies dzīvojamā mājā. Ierodoties notikuma vietā konstatēts, ka ar atklātu liesmu deg vienstāva dzīvojamās mājas bēniņi 80 kvadrātmetru platībā. Plkst.3.57 ugunsgrēks likvidēts.

Plkst.1.36 saņemts izsaukums uz Dzelzavas ielu Rīgā, kur deviņstāvu dzīvojamā mājā bija jūtams sadūmojums. Notikuma vietā ugunsdzēsēji glābēji konstatēja, ka septītā stāva dzīvoklī deg bez uzraudzības atstāts piededzis ēdiens 0,1 kvadrātmetru platībā un ir izveidojies spēcīgs sadūmojums.

Pirms VUGD ierašanās no ēkas evakuējas viens cilvēks. Dzīvoklī nebija uzstādīts dūmu detektors, uzsver dienestā. Plkst.2.24 ugunsgrēks likvidēts.

Ik dienas VUGD saņem vairākus izsaukumus, kur dzīvojamā mājā ir jūtams sadūmojums vai pa dzīvokļu logiem redzami dūmi. Ierodoties notikuma vietā tiek konstatēts, ka uz ieslēgtas plīts ir aizmirsta panna vai katliņš, kura saturs jau ir aizdedzies, radot spēcīgu sadūmojumu.

Šie ugunsgrēki parasti ir platībā nelieli, tomēr to radītais piedūmojums var būtiski kaitēt mājokļa iemītnieku veselībai un pat dzīvībai. Ievērojiet piesardzību, gatavojot un sildot ēdienu, aicina VUGD.

Tāpat vakar Cēsu novada Dzērbenes pagastā ugunsdzēsēji glābēji no ūdenstilpes izcēla bojāgājušu cilvēku, kuru nodeva Valsts policijas darbiniekiem.

Aizvadītajā diennaktī ugunsdzēsēji glābēji steidzās arī uz izsaukumiem, kuros dega atkritumi, sadzīves mantas, sodrēji ēkas dūmvadā, kūdra, kūla, siena kaudze, meža zemsedze, žogs, sols, zāles pļāvējs, vieglā automašīna, motorollers, divas dārza mājas, šķūnis, divas pirtis, siltumnīca un divos gadījumos bez uzraudzības atstāts piededzis ēdiens.

Uz augšu
Back