Nedēļas laikā Latvijā konstatēti tikai daži jauni sankcijām pakļauto personu īpašumi

Plāksnīte ar uzrakstu "Privātīpašums! Iebraukt aizliegts!" FOTO: Edijs Pālens/LETA

Tiesu administrācija kā vienotās datorizētās zemesgrāmatas pārzinis līdz šim tiesām ir nosūtījusi informāciju par kopumā 65 nekustamajiem īpašumiem, kas atrodas Ukrainas kara dēļ sankcijām pakļauto personu īpašumā, valdījumā vai kontrolē, līdz ar ko, nedēļas laikā nav mainījies sankcijām pakļauto personu nekustamo īpašumu skaits, aģentūra LETA uzzināja Tieslietu ministrijā.

Visiem šiem nekustamajiem īpašumiem tiesas ir veikušas aizlieguma atzīmi.

Uzņēmuma reģistrs konstatējis četrus gadījumus, kas varētu liecināt par mēģinājumiem apiet sankciju sekas un kur pieteiktās izmaiņas skar sankcionētās personas.

Informācija sniegta tiesībsargājošām iestādēm un izmaiņas reģistra datos nav veiktas. Tāpat Uzņēmumu reģistrs atteicis veikt izmaiņas patieso labuma guvēju sastāvā četros gadījumos.

VAS "Ceļu satiksmes drošības direkcija" 87 transportlīdzekļiem, kas pieder sankcionētām personām vai ir to turējumā, ir uzlikusi aizlieguma atzīmi reģistrēt transportlīdzekļus, ka arī uzlikusi atsavināšanas atzīmi personas īpašumā reģistrētajiem transportlīdzekļiem.

Tādējādi kopš 13.maija šo transportlīdzekļu skaits ir palielinājies par deviņiem.

Lauksaimniecības datu centrs konstatējis reģistrētu ganāmpulku vienai juridiskai personai, kas saistīta ar sankcionēto personu, taču saimniecība ir likvidēta vēl pirms sankciju noteikšanas. Par šo gadījumu tika ziņots jau iepriekš

Civilās aviācijas aģentūra Latvijas civilās aviācijas gaisa kuģu reģistrā vienam helikopteram veikusi atzīmi, ka tas ir saistīts ar sankcionētu personu, tādējādi ierobežojot iespēju konkrēto gaisa kuģi noņemt no gaisa kuģa reģistra. Arī par šo gadījumu tika ziņots jau iepriekš.

Latvijas Jūras administrācija kā Latvijas Kuģu reģistra datubāzes uzturētājs kādam peldlīdzeklim veikusi atzīmi, ka tas saistīts ar sankcionētu personu, tādējādi ierobežojot iespēju konkrēto peldlīdzekli noņemt no Latvijas kuģu reģistra.

LETA jau ziņoja, ka Valsts tehniskās uzraudzības aģentūra ir piemērojusi sankcijas 11 traktortehnikas un tās piekabju vienībām. Traktortehnika pieder patiesībā labuma guvējam, kura ir sankcionēta persona vai ir tās turējumā. Saskaņā ar uzlikto aizlieguma atzīmi, šobrīd traktortehniku nevar noņemt no uzskaites, veikt tehnisko apskati, reģistrēt komercķīlas atzīmi un veikt īpašnieka maiņu.

Tieslietu ministrija uzsver, ka, reaģējot uz Krievijas agresiju Ukrainā, joprojām tiek ieviestas arvien jaunas sankcijas un iestādes turpinās aktīvi tās piemērot.

Uz augšu
Back