Latvijas Krievu savienība pēc nedēļas rīkos gājienu līdz Brīvības piemineklim

Brīvības piemineklis iemirdzas Ukrainas karoga krāsās FOTO: Jānis Vingris/TVNET

Protestējot pret valdošo partiju rīcību saistībā ar padomju pieminekļu aizvākšanu Latvijā, Latvijas Krievu savienība 28.maijā rīkos protesta gājienu Rīgā no Uzvaras parka līdz Brīvības piemineklim.

Par to partijas "Facebook" vietnē informējis partijas līdzpriekšsēdētājs Miroslavs Mitrofanovs.

Arī Rīgas dome informēja, ka kāda privātpersona ir pieteikusi gājienu sestdien, 28.maijā no plkst.12 līdz 15.

Gājiens paredzēts no Uzvaras parka Pārdaugavā līdz Brīvības piemineklim. Gājiena laikā paredzēts izmantot skaņu pastiprinošas iekārtas.

Iespējams, gājiena laikā nebūs nepieciešami satiksmes ierobežojumi, jo to plānots organizēt pa ietvēm.

Pasākuma rīkotāji norādījuši, ka tajā piedalīsies līdz 350 cilvēkiem.

Pasākuma mērķis ir paust protestu pret Latvijas valdošo partiju rīcību, iznīcinot pieminekļus, aizliedzot tradīcijas un mazākumtautību dzimtās valodas lietošanu izglītībā.

Kā skaidroja Rīgas domē, pašlaik pieteikums tiek izskatīts un notiek konsultācijas ar tiesībsargājošajām iestādēm.

TVNET jau plaši informēja, ka piektdien, 20.maijā, Rīgā notika gājiens "Par atbrīvošanos no padomju mantojuma", kurā, pēc Valsts policijas aplēsēm, bija pulcējušies aptuveni 5000 cilvēku.

Aizvadītais pasākums bija vērtējams kā mierīgs. Gājiena noslēgumā dalībnieki sapulcējās sakuru dārzā Uzvaras parkā, kurā tika dziedātas dziesmas un teiktas runas.

Gājienu "Par atbrīvošanos no padomju mantojuma" noorganizējuši patriotiski noskaņoti Latvijas iedzīvotāji, pamatā lai paustu atbalstu padomju pieminekļa Pārdaugavā nojaukšanai.

Uz augšu
Back