Rosina apsūdzēt imunologu par iespējamo seksuālo vardarbību pret pacientēm

FOTO: Shutterstock

Valsts policija (VP) rosinājusi prokuratūrai apsūdzēt imunologu Jevgēniju Ņikiforenko par iespējamo seksuālo vardarbību pret pacientēm.

VP šogad 22.februārī aizturēja ārstu aizdomās par iespējamu seksuālu vardarbību pret pacientēm. Izmeklēšanas laikā gūti pierādījumi kopumā par piecām sievietēm, kuras kriminālprocesā atzītas par cietušajām noziedzīgajā nodarījumā, informē VP.

Vienlaikus reāli cietušo sieviešu skaits ir daudz lielāks. Izmeklēšanas laikā vēl deviņas sievietes sniedza liecības par pret viņām vērstu noziedzīgo nodarījumu, taču nevarēja lietā tikt atzītas par cietušām noilguma dēļ.

Tāpat noskaidrots, ka ir vēl citas sievietes, kuras par noziedzīgo nodarījumu nav vērsušās policijā un kategoriski atsakās sniegt liecības vai jebkādā citā veidā piedalīties šajā procesā, attiecīgi precīzs šo sieviešu skaits nav zināms.

Policijas izmeklēšanas laikā gūtā informācija liecina, ka noziedzīgā nodarījuma epizodes norisinājušās laika posmā sākot no 2004.gada līdz pat 2021.gadam.

Kriminālprocess kvalificēts pēc divām Krimināllikuma panta par seksuālu vardarbību normām. Šīs normas paredz brīvības atņemšanu uz laiku līdz septiņiem gadiem vai brīvības atņemšanu no četriem līdz desmit gadiem.

20.maijā krimināllieta nodota prokuratūrai kriminālvajāšanas sākšanai. Drīzumā prokuratūrai būs jāizlemj, vai mediķim uzrādīt apsūdzību.

Latvijas Radio sadarbībā ar Baltijas pētnieciskās žurnālistikas centru "Re:Baltica" pērn decembra sākumā ziņoja, ka žurnālistiem vairākas sievietes apgalvojušas, ka imunologs veicis savai specialitātei neatbilstošas, vairāk ginekoloģiskas manipulācijas, kā arī tādas, kuras neveic pat ginekologa kabinetā. Pacientes ārsta veiktās darbības vērtēja kā seksuālu izmantošanu.

Sākotnēji pēc saņemtiem vairāku sieviešu iesniegumiem policija 2009.gadā sāka kriminālprocesu, kas pēc četriem gadiem tika izbeigts un lieta līdz tiesai nenonāca. Sievietes pārsūdzēja vienreiz, bet prokuratūra to atstāja spēkā.

Uz augšu
Back