Rīgas dome gatavo lēmumu par LKS plānotā gājiena aizliegšanu

Latvijas Krievu savienības līdere Tatjana Ždanoka. FOTO: Zane Bitere/LETA

Rīgas domē tiek gatavots motivēts lēmums par Latvijas Krievu savienības (LKS) plānotā gājiena aizliegšanu, norādīja Rīgas domes pārstāvis Uģis Vidauskis.

Lēmums administratīvā akta veidā tikšot iesniegts gājiena organizatoriem.

Jau iepriekš ziņots, ka Valsts drošības dienests (VDD), izvērtējot informāciju un ņemot vērā identificētos riskus, Rīgas pašvaldībai iesaka nesaskaņot 28.maijā LKS iecerēto akciju, kurā plānots protestēt pret padomju pieminekļa Pārdaugavā iespējamo nojaukšanu.

Kā aģentūru LETA informēja VDD, informācijas analīze liecina, ka pieteiktā gājiena norise turpinātu vairot apdraudējumu demokrātiskajai valsts iekārtai, demokrātijas pamatprincipiem, nacionālās drošības interesēm, kā arī veicinātu sabiedrības šķelšanās tendenci.

LKS vēlējās 28.maijā rīkot protesta gājienu no Uzvaras parka līdz Brīvības piemineklim, lai protestētu pret plānoto padomju pieminekļa nojaukšanu.

Pirmo protesta akciju LKS bija plānojusi sarīkot jau 13.maijā - dienā, kad Rīgas dome lēma par padomju pieminekļa Pārdaugavā nojaukšanu. Arī toreiz VDD ieteica pasākumu nesaskaņot, ko Rīgas dome arī izdarīja. LKS atteikumu apstrīdēja tiesā, taču Administratīvajā rajona tiesā zaudēja.

Uz augšu
Back