Krievija atceļ vecuma ierobežojumus līgumkaravīriem

FOTO: Reuters/ScanPix

Krievijas Valsts dome trešdien uzreiz visos trijos lasījumos pieņēmusi likumu par vecuma augstākās robežas atcelšanu līguma slēgšanai dienestam Krievijas bruņotajos spēkos.

Likumu tūlīt pēc tam apstiprināja parlamenta augšpalāta.

Līdz šim līgumu dienestam armijā varēja slēgt karavīri līdz 40 gadu gadu vecumam, kā arī citu valstu pilsoņi vecumā līdz 30 gadiem, ziņo Krievijas medijs "Meduza".

Likumā kā iemesls vecuma ierobežojumu atcelšanai minēts apstāklis, ka Krievijas armijai vajadzīgi "augsti profesionāli speciālisti", kuru vecums parasti ir virs 40 gadiem.

Jauno grozījumu paskaidrojuma rakstā teikts, ka līgumu varēs slēgt cilvēki darbspējīgā vecumā. Krievijas aizsardzības ministra vietnieks Nikolajs Pankovs skaidroja, ka runa ir par personām, kas jaunākas par 50 gadiem.

“Līdz kādam vecumam tagad saskaņā ar līgumu var pieņemt militārajā dienestā Krievijas Federācijas pilsoņus un ārvalstu pilsoņus? Varu atbildēt pilnīgi precīzi – līdz 50 gadu vecumam."

Krievijas iedzīvotāji, kuri atrodas rezervē kā ierindnieki un seržanti, tiek reģistrēti militārajā dienestā līdz 50 gadu vecumam. Šeit faktiski šī ir kategorija, ar kuru var strādāt,” sacīja Pankovs.

Kā norāda grozījumu autori Valsts domes Aizsardzības komitejas priekšsēdētājs Andrejs Kartapolovs un viņa vietnieks Andrejs Krasovs, pietiekams profesionalitātes līmenis tiek sasniegts līdz 40-45 gadu vecumam.

Kā ziņo Ukrainas armijas ģenerālštābs, Krievijas karaspēka dzīvā spēka zaudējumi Ukrainā līdz trešdienas rītam sasnieguši teju 30 000 karavīru.

Uz augšu
Back