Kuleba aicina Rietumus "nogalināt Krievijas eksportu"

Ukrainas ārlietu ministrs Dmitro Kuleba FOTO: Evelyn Hockstein

Ukrainas ārlietu ministrs Dmitro Kuleba trešdien runā Pasaules Ekonomikas forumā Davosā aicinājis Rietumus "nogalināt Krievijas eksportu" un nefinansēt Kremļa kara mašīnu.

"Mans vēstījums ir pavisam vienkāršs. Nokaujiet Krievijas eksportu," sacīja Kuleba.

"Pārtrauciet pirkt no Krievijas. Neļaujiet viņiem pelnīt naudu, ko viņi var investēt kara mašīnā, kas iznīcina, nogalina, izvaro un spīdzina cilvēkus Ukrainā," aicināja Kuleba.

Taču viņš pieļāva, ka eksporta aizliegums nedrīkst ietvert "kritiskas lietas, kas ir vajadzīgas Rietumiem".

Kopš Krievijas iebrukuma Ukrainā 24.februārī Krievijai piemērota virkne starptautisku sankciju, bet Kijiva aicinājusi vēl vairāk palielināt spiedienu uz Maskavu.

Kuleba sacīja, ka Ukrainas ekonomika "vairāk cieš no Krievijas iznīcināšanas un uzbrukumiem, nekā Krievijas ekonomika cieš no sankcijām".

"Kamēr Krievija pelna naudu, pārdodot naftu un gāzi, viņu kabatas ir diezgan pilnas," norādīja ministrs.

Viņš aicināja piemērot ierobežojumus kuģniecības nozarei.

"Lielākā daļa Krievijas naftas, kas tiek pārdota pasaules tirgum, tiek pārvadāta ar jūras transportu," sacīja Kuleba.

"Ja jūs sakāt kuģniecības nozarei, ka visi, kas ved Krievijas naftu uz jebkuru vietu pasaulē, saskarsies ar problēmām, tā būs liela lieta," norādīja Kuleba.

Ukrainas ārlietu ministrs nosauca par šantāžu agrāko Krievijas ierosinājumu atcelt sankcijas pret Maskavu saistībā ar tās iebrukumu Ukrainā, lai izvairītos no globālās pārtikas krīzes.

"Tā ir skaidra šantāža," sacīja Kuleba pēc tam, kad Krievijas ārlietu ministra vietnieks ierosināja atbloķēt Ukrainas ostas apmaiņā pret sankciju atcelšanu.

Krievijas iebrukums ir pārtraucis mēslojuma, kviešu un citu preču piegādi no abām valstīm.

Uz augšu
Back