Divu nedēļu laikā jārod risinājumi Ukrainas bēgļu atbalstam, norāda premjers

Premjers Krišjānis Kariņš FOTO: Valsts kanceleja

Pēc šonedēļ pieņemtā lēmuma par līdzšinējā atbalsta pagarināšanu par 30 dienām Ukrainas bēgļiem izmitināšanas un ēdināšanas jomā divu nedēļu laikā ir jārod vidēja un ilgtermiņa risinājumi Ukrainas bēgļu atbalstam, ceturtdien, 26. maijā, tiekoties ar Latvijas Pašvaldību savienības (LPS) vadību, uzsvēra Ministru prezidents Krišjānis Kariņš.

Ministru prezidenta preses sekretārs Sandris Sabajevs aģentūru LETA informēja, ka Kariņš (JV) tikšanās laikā uzklausīja pašvaldību pārstāvju informāciju par situāciju ar bēgļu izmitināšanu un ēdināšanu, nepieciešamajiem uzlabojumiem koordinācijā starp valsts atbildīgajām institūcijām un pašvaldībām, kā arī iespējām uzņemt pašvaldībās papildu bēgļus.

Kariņš tikās ar LPS priekšsēdi Gintu Kaminski, LPS priekšsēža vietnieku no valstspilsētām Andri Rāviņu (ZZS) un LPS priekšsēža vietnieku no novadiem Ventu Armandu Kraukli (Vidzemes partija). Tāpat šonedēļ Kariņš aktuālo situāciju bēgļu uzņemšanā pārrunāja ar nevalstisko organizāciju pārstāvjiem.

Tāpat Kariņš vēl šodien tiksies ar jauno iekšlietu ministru Kristapu Eklonu, lai pārrunātu aktuālos uzdevumus un nevalstisko organizāciju un pašvaldību pārstāvju ierosinājumus.

Jau ziņots, ka Saeima šodien galīgajā lasījumā pieņēma valdības virzītos grozījumus Ukrainas civiliedzīvotāju atbalsta likumā, ar kuriem par 30 dienām pagarināta iespēja Ukrainas iedzīvotājiem saņemt valsts atbalstu ēdināšanai un izmitināšanai.

Likums šodien tika izsludināts arī oficiālajā izdevumā "Latvijas Vēstnesis" un tas stāsies spēkā piektdien.

Uz augšu
Back