Baidens: Putins mēģina iznīcināt ukraiņu tautas kultūru

ASV prezidents Džo Baidens FOTO: REUTERS/Kevin Lamarque/File Photo

Krievijas prezidents Vladimirs Putins mēģina ne tikai ieņemt Ukrainu, bet arī iznīcināt ukraiņu tautas kultūru, piektdien paziņoja ASV prezidents Džo Baidens, uzrunājot ASV Jūras spēku akadēmijas absolventus.

"Putina nežēlīgais karš Ukrainā. Viņš ne tikai mēģina ieņemt Ukrainu, viņš burtiski mēģina iznīcināt ukraiņu tautas kultūru un savdabību. Triecienuzbrukumi skolām, dzemdību namiem, slimnīcām, muzejiem! Te nav nekāda cita mērķa kā vien kultūras iznīcināšana. Tiešs uzbrukums starptautisko tiesību un kārtības pamatprincipiem. Tāda ir pasaule, kurā jūs šodien beidzat studijas," sacīja Baidens uzrunā akadēmijas absolventiem.

ASV prezidents arī uzsvēra, ka diktatora Putina karš Ukrainā pamudina arvien vairāk valstu uz dalību NATO un ka jaunākais šāds piemērs ir Zviedrijas un Somijas paziņojumi par nodomu iestāties NATO.

"Putina darbības bija Eiropas tā sauktās "finlandizācijas" mēģinājums, lai šīs valstis ievērotu neitralitāti. Tā vietā viņš pārceļ visu Eiropu uz NATO," uzsvēra Baidens.

Viņš arī sacīja, ka nākamie 10 gadi būs izšķiroši šim gadsimtam, bet ASV karavīriem nāksies aizsargāt pasaules demokrātiju no autokrātijas.

"2022.gada izlaidums, jūs beidzat studijas ne tikai Amerikas, bet arī pasaules vēstures lūzuma posmā. Nākamie 10 gadi kļūs par izšķirošiem šim gadsimtam. Tie ietekmēs to, kā izskatās mūsu pasaule, un vērtības, pēc kurām tā vadīsies," sacīja Baidens.

Prezidents uzsvēra, ka runa ir ne tikai par izšķirošām politiskām un ideoloģiskām pārmaiņām pasaulē, bet arī par ekonomiskām un klimatiskām pārmaiņām. "Globāli piegāžu traucējumi izraisa ievērojamu inflāciju, klimata krīzes tuvošanās novedīs pie jūras līmeņa paaugstināšanās un smagākiem laikapstākļiem visā pasaulē," sacīja Baidens.

Foto: Ukraina 25.-27.maijs

Uz augšu
Back