Okupanti no Mariupoles izved metāla izstrādājumus

FOTO: AP/Scanpix

Krievija no Ukrainas izlaupa ne tikai labību, bet arī metāla izstrādājumus un šai nolūkā okupanti atmīnējuši daļu Mariupoles ostas, sestdien paziņojusi Ukrainas parlamenta pilnvarotā cilvēktiesību jautājumos Ludmila Denisova.

"Rašisti turpina izlaupīt uz laiku okupētās Ukrainas teritorijas," viņa rakstījusi vietnē "Telegram". "Ukrainas labības izlaupīšanai seko metāla izstrādājumu izvešana no Mariupoles."

Jau zināms, ka pirmais kuģis ar trim tonnām salaupītā metāla no Mariupoles dosies uz Rostovu pie Donas Krievijā. Lai atvieglotu kara laupījuma izvešanu, Krievija arī sākusi atjaunot dzelzceļa satiksmi Mariupolē un Volnovahā, norādījusi tiesībsardze.

Pēc viņas rīcībā esošās informācijas, līdz Krievijas okupācijai Mariupoles ostā atradās līdz 200 000 tonnām metāla un čuguna 170 miljonu dolāru vērtībā.

Kā uzsver Denisova, Krievija ar savu rīcību pārkāpj 1949.gada Ženēvas konvenciju par civiliedzīvotāju aizsardzību kara laikā un Starptautiskās Krimināltiesas Romas statūtu 8.pantu. Viņa aicinājusi ANO komisiju, kas izmeklē cilvēktiesību pārkāpumus Krievijas militārā iebrukuma laikā, ņemt vērā šos faktus.

Uz augšu
Back