C, 30.03.2023.

Foto ⟩ LKS protestē pret aizliegumu rīkot protesta akcijas; policija norobežojusi piekļuvi Rātslaukumam

Papildināts
TVNET/LETA
LKS protestē pret aizliegumu rīkot protesta akcijas; policija norobežojusi piekļuvi Rātslaukumam
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments
Foto: TVNET

Latvijas Krievu savienība (LKS) šodien, 3. jūnijā, Vecrīgā, pie Rātsnama, protestē pret aizliegumu rīkot protesta akcijas. Valsts policija (VP) ierobežojusi piekļuvi Rātslaukumam.

Gatavojoties protesta pasākumam Vecrīgā, policija ar barjerām norobežojusi Rātslaukumu.

Barjeras izvietotas uz visām ielām, kas ved uz Rātslaukumu, izņemot Kaļķu ielu, kur gan novietots liels skaits policijas automašīnu.

Pasākums notika bez starpgadījumiem un noslēdzās pirms plānotā laika.

Pēc pasākuma oficiālās slēgšanas protestētāji neizklīda, bet turpināja nelielos pulciņos apspriest iekšpolitisko situāciju Latvijā, kā arī notikumus Ukrainā.

Policija pasākumu uzraudzīja, izmantojot arī dronus.

Prasot pārtraukt aizliegumu ķēdi, Rīgā pie Rātsnama protestē aptuveni pussimts cilvēku.

Protestētājus uzrunāja Rīgas domes deputāts no Latvijas Krievu savienības (LKS) Miroslavs Mitrofanovs. Viņš klātesošos informēja, ka pasākumu ir pieteicis kā privātpersona.

Mitrofanovs uzsvēra, ka šodien ir izdevies sasniegt galveno protestētāju mērķi - pārtraukt aizliegumus, kas vērsti pret LKS.

Pasākumā piedalījās LKS Eiropas Parlamenta deputāte Tatjana Ždanoka, Rīgas domes deputāts Jakovs Pliners un citi politiķi.

Sapulces laikā tika izteikti pārmetumi Latvijas valdībai, Valsts prezidentam, nacionāli noskaņotiem iedzīvotājiem, ka tiek jaukts karš Ukrainā ar Otro pasaules karu, ka, vēloties atriebties Putinam, tiek apdraudēta Latvijas iedzīvotāju vārda brīvība un ekonomiskā labklājība.

Protestētāji tika aicināti parakstīties zem kopīga aicinājuma Valsts prezidentam Egilam Levitam, nodrošināt vārda brīvību Latvijā.

Pasākums faktiski notiek krievu valodā, vien atsevišķi saukļi vai teikumi tiek izteikti latviski.

Rīgas domes deputāts Miroslavs Mitrofanovs (LKS) iepriekš uzsvēris, ka LKS arī turpmāk plāno rīkot protestus, un šodien protestēs pret to, ka pašvaldība šādus pasākums LKS nesaskaņo.

Savukārt jūnija vidū LKS plāno protesta pasākumu pie valdības ēkas, aicinot "nepieļaut mājsaimniecību bankrotu" nākamajā apkures sezonā.

Rīgas domē ziņo, ka pasākums Rātslaukumā pieteikts līdz plkst.19.

Pasākuma mērķis ir "aizliegt uzlikt aizliegumus visām LKS publiskām protesta akcijām". Pasākumā piedalīsies 50 dalībnieki.

Kā ziņots, LKS 28.maijā plānoja rīkot gājienu no Uzvaras parka līdz Brīvības laukumam ar mērķi paust protestu pret Latvijas valdošo partiju rīcību, iznīcinot pieminekļus, aizliedzot tradīcijas un mazākumtautību dzimtās valodas pielietošanu izglītībā.

Rīgas pašvaldība šo gājienu neatļāva, bet LKS šo lēmumu pārsūdzēja tiesā. Arī Administratīvā rajona tiesa pieņēma spriedumu, ar kuru noraidīja LKS pieteikumu un atstāja negrozītu Rīgas pilsētas izpilddirektora lēmumu aizliegt pieteiktā gājiena norisi.

Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu