Tiek atvieglotas iespējas Ukrainas civiliedzīvotāju izmitināšanai

TVNET/LETA
Tiek atvieglotas iespējas Ukrainas civiliedzīvotāju izmitināšanai
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments
Foto: EPA/Scanpix

Lai vienkopus apvienotu privātpersonu sniegtās izmitināšanas iespējas ukraiņu bēgļiem, speciālā informācijas reģistrā ir izveidota iespēja privātpersonām, autentificējoties caur vienoto portālu "latvija.lv", reģistrēt savu īpašumu izmitināšanai, informē Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD).

Ikviena privātpersona, kas ir gatava savā īpašumā esošo mājokli piedāvāt ukraiņu bēgļu izmitināšanai, tiek aicināta autentificēties šajā portālā un to piereģistrēties, norādot arī vairākus tehniskos datus, piemēram, cik cilvēkus var izmitināt, kur atrodas īpašums, vai pieejamas ērtības, vai mājoklis ir piemērots izmitināšanai personām ar funkcionāliem traucējumiem.

Reģistrā iesniegtās ziņas par izmitināšanas vietām tiks nodotas pašvaldībām turpmākai informācijas izmantošanai. Informācija no šīs sistēmas pašvaldībām palīdzēs operatīvāk risināt jautājumus par izmitināšanu, sadarbībā ar privātpersonām.

Sistēmā pašvaldībām ir arī iespēja pievienot informāciju par noslēgtajiem īres līgumiem vai atlīdzību mājsaimniecībai, lai privātpersonas saņemtu valsts piešķirto atbalstu.

Attiecībā uz atlīdzību mājsaimniecībām vai īri, visu pašvaldību informācija vienkopus ir pieejama portālā Latvija.lv "Atbalsts ukraiņiem Latvijā" sadaļā "Cita noderīga informācija", kur pievienots fails "Pašvaldību informācija par īri un atlīdzību".

Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu