C, 11.08.2022.

Rinkēvičs aicina Somiju atbalstīt ES kandidātvalsts statusa piešķiršanu Ukrainai

TVNET/LETA
Rinkēvičs aicina Somiju atbalstīt ES kandidātvalsts statusa piešķiršanu Ukrainai
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments
Ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs
Ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs Foto: Paula Čurkste/LETA

Latvijas ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs (JV) aicinājis Somiju atbalstīt Eiropas Savienības (ES) kandidātvalsts statusa piešķiršanu Ukrainai, informē Ārlietu ministrija (ĀM).

Pēc ĀM paustā, Rinkēvičs šodien uzņēma Somijas Eiropas lietu un valsts īpašumtiesību pārvaldes ministri Titi Tupurainenu. Tikšanās laikā ministri pārrunāja Krievijas agresiju Ukrainā, drošības jautājumus, Somijas ceļu dalībai NATO, kā arī aktualitātes ES.

Rinkēvičs sarunas laikā uzsvēra Latvijas un Somijas vēsturiski ciešās attiecības un pateicās par labo sadarbību ne tikai reģionālajā un ES līmenī, bet arī starptautiski. Ministrs uzsvēra, ka no šodienas skatu punkta, kad reģionu skar nopietnas izmaiņas ierastajā drošības arhitektūrā, ir vēl svarīgāk būt tuviem - ne tikai kaimiņiem, bet arī partneriem.

Pārrunājot Somijas dalību NATO, Rinkēvičs skaidri apliecināja Latvijas nostāju, ka NATO durvīm ir jābūt atvērtām jebkurai demokrātiskai Eiropas valstij. Viņš atzīmēja, ka Latvija atbalsta Somijas un Zviedrijas dalību NATO. Ministra ieskatā, tas būs ieguldījums gan reģiona drošības, gan NATO alianses atturēšanas un aizsardzības spēju stiprināšanā.

Attiecībā uz Krievijas agresiju Ukrainā abi ministri bija vienisprātis, ka starptautiskajai sabiedrībai ir jāturpina sniegt viss iespējamais atbalsts Ukrainai.

Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu