Pk, 12.08.2022.

Pasaules universitāšu reitingā iekļuvušas trīs Latvijas augstskolas

TVNET/LETA
Pasaules universitāšu reitingā iekļuvušas trīs Latvijas augstskolas
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments
Latvijas Universitātes akadēmiskais centrs Torņakalnā.
Latvijas Universitātes akadēmiskais centrs Torņakalnā. Foto: Jānis Škapars/TVNET

Trīs Latvijas universitātes - Rīgas Tehniskā universitāte (RTU), Rīgas Stradiņa universitāte (RSU) un Latvijas Universitāte (LU) - ir iekļuvušas pasaules universitāšu reitingā "QS World University Ranking 2023", liecina informācija "QS World University Ranking" mājaslapā.

"QS World University Rankings 2023" reitingā iekļautas 1422 augstskolas no visas pasaules. Tās vērtētas pēc astoņiem kritērijiem - akadēmiskā reputācija, darba devēju reputācija, citējamība, studentu un akadēmiskā personāla proporcijas, kā arī ārzemju studentu un ārzemju mācībspēku īpatsvaram šogad vērtēta arī absolventu nodarbinātība un starptautiskais pētniecības tīkls.

RTU starptautiskajā reitingā ierindota 751.- 800.vietā, un šis ir augstākais no reitingā iekļauto Latvijas universitāšu rezultātiem. RTU reitingā iekļūst kopš 2018.gada.

Visaugstāk reitingā novērtēta RTU absolventu nodarbinātība un ārvalstu studentu īpatsvars. RTU ieņēmusi 186.vietu pasaulē pēc absolventu nodarbinātības rādītāja. Tajā tiek vērtēta gan absolventu nodarbinātība augstas kvalifikācijas profesijās, gan universitātes loma jauno vadītāju sagatavošanā, kuri ar savām zināšanām un prasmēm pozitīvi ietekmēs pārstāvētās nozares tālāku attīstību.

Ārvalstu studentu īpatsvara rādītājā RTU savu pozīciju uzlabojusi par 40 vietām, pasaulē sasniedzot 249. vietu. Kā skaidro RTU Sabiedrisko attiecību departamenta projektu vadītāja Lāsma Vaivare, pēdējo gadu laikā strauji palielinājies RTU ārvalstu studentu skaits, un augstskolā ir studējošie no vairāk nekā 80 valstīm.

RSU starptautiskajā reitingā ierindota 801.- 1000.vietā. RSU reitingā iekļuvusi piekto gadu pēc kārtas.

Visaugstākais vērtējums iegūts rādītājā "ārvalstu studenti", kur gada laikā augstskola pakāpusies par piecām vietām ieņemot 128.vietu. Kā skaidro RSU rektors Aigars Pētersons, RSU panākumi starp pasaules labākajām universitātēm ir ievērojams sasniegums, ņemot vērā gan pēdējo divu gadu mainīgo un sarežģīto situāciju pasaulē, gan to, ka universitātēm ik gadu no jauna savā starpā nākas konkurēt un pierādīt savu veikumu globālā mērogā.

Savukārt LU starptautiskajā reitingā saglabājusi 1001.- 1200.vietu. LU reitingā iekļauta kopš 2014.gada. Kā skaidro LU Institucionālo datu analīzes centra direktors Jānis Stonis, katru gadu reitingu tabulās parādās jaunas universitātes un saglabāt savas pozīcijas ir labs rezultāts ar skatu uz nākotni.

Visaugstāko vērtējumu LU ieguva starptautiskās sadarbības un reputācijas darba devēju vidū rādītājos. Reputācijas darba devēju vidū rādītājos LU ierindota 69.vietā, savukārt starptautisko sadarbību rādītājos - 524.vietā.

Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu