"Toyota Gazoo" komanda piekto gadu pēc kārtas uzvar Lemānas 24 stundu sacīkstēs

"Toyota Gazoo" autosporta komanda svētdien, 12. jūnijā, nodrošināja uzvaru slavenajās Lemānas 24 stundu sacīkstēs Foto: JEAN-FRANCOIS MONIER/AFP

"Toyota Gazoo" autosporta komanda svētdien, 12. jūnijā, nodrošināja uzvaru slavenajās Lemānas 24 stundu sacīkstēs, triumfējot piekto gadu pēc kārtas.

90. Lemānas sacīkstēs savu ceturto titulu izcīnīja šveicietis Sebastjēns Buemi, kurš startēja kopā ar japāni Rjo Hirakavu un jaunzēlandieti Brendonu Hārtliju.

Uzvarētāji Lemēnas sacīkšu apli veica 380 reizes, par divām minūtēm un 1,222 sekundēm apsteidzot "Toyota Gazoo" otru trijotni, kuras sastāvā bija brits Maiks Konvejs, japānis Kamui Kobajaši un argentīnietis Hosē Marija Lopess. Jaunie Lemānas čempioni par līderiem kļuva svētdien, kad sāncenšiem radās problēmas ar dzinēju.

Trešo vietu izcīnīja "Glickenhaus" komanda, kuras sastāvā bija austrālietis Raiens Brisko, francūzis Franks Majo un brits Ričards Vestbruks, kuri uzvarētājiem zaudēja piecus apļus. Slavenais rallija pilots Sebastjēns Ožjē ar savu komandu ieņēma 13.vietu.

Tituliem bagātākā rūpnīca Lemānā ir "Porsche", kas kopumā triumfējusi 19 reizes.

2017.gadā Lemānas 24 stundu izturības sacensībās piedalījās arī Latvijas autosportists Konstantīns Calko.