VUGD palīdzība lietavu dēļ līdz otrdienas pusdienlaikam vēl nevienam nav bijusi vajadzīga

Papildināts
TVNET/LETA
VUGD palīdzība lietavu dēļ līdz otrdienas pusdienlaikam vēl nevienam nav bijusi vajadzīga
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments
Foto: Edijs Pālens/LETA

Līdz 14. jūnija pēcpusdienai Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) glābēju palīdzība lietavu dēļ vēl nevienam nav bijusi nepieciešama,  pastāstīja VUGD pārstāve Sandra Vējiņa.

Lai arī atsevišķas pašvaldības ziņo par applūdušām ielām, VUGD līdz šim neesot saņēmis nevienu izsaukumu, kurā būtu lūgta glābēju palīdzība intensīvo lietavu dēļ. Glābēji ir palīdzējuši novākt pa kādam nolūzušam kokam.

Kā vēstīts, otrdien 12 stundu laikā - no pusnakts līdz pusdienlaikam - lielākais nokrišņu daudzums valsts novērojumu stacijās reģistrēts Skrīveros, Madonā un Jēkabpilī, kur tas sasniedzis 47-50 milimetrus jeb vairāk nekā 60% no mēneša normas, liecina Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra operatīvie dati.

Jelgavas novada Staļģenē kopš pusnakts nolijis 41 litrs nokrišņu uz kvadrātmetru, savukārt kopš pirmdienas vakara nokrišņu summa sasniegusi 49 milimetrus.

Lietus daudzums Rīgā sasniedzis 23 milimetrus. Turpretī Kurzemes lielākajā daļā nav lijis nemaz.

Naktī visvairāk lija Zemgalē, tai skaitā Jelgavas novada iedzīvotāji sociālajos tīklos ziņo par applūdušiem pagalmiem un dārziem, bet patlaban visvairāk nokrišņu ir valsts austrumu daļā.

Jau ziņots, ka Latgalē, Sēlijā un Vidzemes austrumos spēkā sinoptiķu izsludinātais sarkanais jeb augstākās pakāpes brīdinājums, jo spēcīgās lietavas var izraisīt plūdus. Valsts galējos austrumos lietus turpināsies līdz trešdienas rītam.

Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu