Latvijā no trešdienas oficiāli beigsies gripas epidēmija

TVNET/LETA
Latvijā no trešdienas oficiāli beigsies gripas epidēmija
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments
Foto: Shutterstock

Latvijā no trešdienas oficiāli beigsies gripas epidēmija, informē Slimību profilakses un kontroles centrs (SPKC).

SPKC gripas un akūtu augšējo elpceļu infekciju monitoringa dati liecina, ka pēdējo divu nedēļu laikā medicīnisko palīdzību lūgušo pacientu skaits, kuriem klīniski diagnosticēta gripa, nevienā no monitoringā iesaistītajām teritorijām nebija pārsniedzis 100 gadījumus uz 100 000 iedzīvotāju.

Monitoringa dati liecina, ka aizvadītajā nedēļā gripas intensitāte, salīdzinot ar iepriekšējo nedēļu, samazinājusies līdz 18,1 gadījumam uz 100 000 iedzīvotāju, kamēr nedēļu iepriekš tie bija 33,4 gadījumi uz 100 000 iedzīvotāju.

SPKC norāda, ka gripas vīrusu cirkulācija vēl turpinās, un aizvadītajā nedēļā kopā pieci gripas gadījumi reģistrēti trijās ārstniecības iestādēs Rīgā, Valmierā un Jēkabpilī.

Vidēji ģimenes ārstu praksēs vērsušos pacientu skaits bijis nedaudz lielāks nekā 14 gadījumi uz 100 000 iedzīvotājiem.

Vienlaikus par 20,5% samazinājies arī stacionēto pacientu skaits gripas un gripas izraisītas pneimonijas gadījumos - par stacionētiem pacientiem gripas gadījumos aizvadītajā nedēļā ziņoja Daugavpils, Gulbenes, Jelgavas, Jēkabpils, Rīgas un Valmieras slimnīcas.

Kopš sezonas sākuma paraugos kopā apstiprināti 145 A tipa gripas vīrusi, no tiem 100 jeb 68,9% raksturoti kā A/H3 pandēmiskais. Kopumā gripas epidēmijas intensitāte šajā sezonā vērtējama kā vidēja.

Kopš sezonas sākuma 2021.gada oktobrī līdz šī gada martam Latvijā gripas intensitāte bija zema, taču 17.martā vidēja gripas intensitāte ievērojami palielinājās un pārsniedza bāzes līmeni - tika paziņots par gripas epidēmijas sākumu.

SPKC norāda, ka šajā sezonā ievērojami lielāks gripas gadījumu skaits novērojams vecuma grupā no pieciem līdz 64 gadiem. Visaugstākie ar gripu saistītie hospitalizācijas rādītāji reģistrēti bērniem vecumā no pieciem līdz 14 gadiem.

Lai gan gripas epidēmija noslēgusies un gripas vīrusu izplatība mazinās, SPKC atgādina, ka gripas un citi elpceļu vīrusi turpina cirkulēt. SPKC epidemiologi aicina arī turpmāk atcerēties par elpceļu infekciju profilakses pasākumiem - bieži mazgāt rokas, regulāri vēdināt telpas un veikt telpu mitro uzkopšanu, lietot veselīgu pārtiku, kas palīdzēs stiprināt imunitāti, kā arī pagarināt uzturēšanās laiku svaigā gaisā - ejot pastaigās un nodarbojoties ar fiziskām aktivitātēm ārpus telpām.

Savukārt Nacionālais veselības dienests atgādina, ka līdz ar gripas epidēmijas noslēgumu vairs nav spēkā valsts apmaksātas ģimenes ārsta mājas vizītes pie pacientiem ar gripu. Šis nosacījums neattiecas uz pacientiem, kuriem valsts apmaksātas ģimenes ārsta vizītes tiek nodrošinātas vienmēr - bērniem vecumā līdz 18 gadiem, I grupas invalīdiem un citām pacientu grupām.

Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu