Francijā atklāti jau 277 pērtiķu baku gadījumi

FOTO: EMMANUEL DUNAND/AFP

Francijā konstatēto pērtiķu baku gadījumu skaits ir pieaudzis līdz 277, un starp inficētajiem šajā valstī pirmoreiz ir arī viena sieviete, otrdien paziņoja veselības iestādes.

Inficēšanās gadījumu skaits ir ievērojami pieaudzis salīdzinājumā ar 183 gadījumiem piecas dienas pirms tam. Francijā tomēr nav konstatēts neviens nāves gadījums, kas būtu saistīts ar pērtiķu bakām.

Pērtiķu bakas ir reta vīrusu izraisīta infekcijas slimība, kura visbiežāk sastopama Centrālāfrikas un Rietumāfrikas valstīs, bet nesen tā skārusi valstis, kurās iepriekš nebija konstatēta. Lai gan slimības simptomi līdzinās saslimšanai ar bakām, ierasti tie ir vieglāki ar niezi, drudzi un izsitumiem. Reizēm slimībai var būt arī smaga gaita.

Starp jaunākajiem Francijā reģistrētajiem inficēšanās gadījumiem "ir apstiprināts pirmais gadījums sievietei, kura pārneses veids pašlaik tiek izmeklēts, bet visi pārējie [inficētie] ir vīrieši," paziņoja Francijas nacionālā sabiedriskās veselības aģentūra.

Pasaules Veselības organizācija (PVO) ceturtdien rīkos ārkārtas sanāksmi, lai noteiktu, vai šis globālais pērtiķu baku uzliesmojums ir klasificējams kā starptautiska mēroga ārkārtēja situācija veselības aizsardzībā.

Slimības pārnese no cilvēka uz cilvēku notiek ar gaisa pilieniem, ciešu ķermeņa kontaktu vai koplietojot veļu vai priekšmetus.

Pērtiķu bakām nav specifiskas ārstēšanas, tomēr saslimšanas simptomi ierasti pāriet divu līdz četru nedēļu laikā. Slimība par endēmisku tiek uzskatīta 11 Āfrikas valstīs.

Lielākā daļa inficēšanās gadījumu Francijā ir konstatēti Parīzē un tās piepilsētās, tomēr mazāki uzliesmojumi notikuši vairākos citos reģionos, tostarp Normandijā valsts ziemeļos un Azūra krastā dienvidos.

Pirmais pērtiķu baku gadījums Francijā tika atklāts 20.maijā. Tajā pašā dienā šis vīruss tika konstatēts Vācijā.

Uz augšu
Back