Krievu hakeri izvērsuši plaša mēroga kiberuzbrukumus Ukrainas sabiedrotajiem Rietumos

Microsoft FOTO: Dado Ruvic

Krievu hakeri izvērš plaša mēroga kiberuzbrukumus Ukrainas sabiedrotajiem Rietumos, trešdienas vakarā brīdinājis ASV tehnoloģiju lieluzņēmums "Microsoft".

Hakeri, piemēram, uzbrūk NATO dalībvalstu valdību datortīkliem, norāda uzņēmums.

Lai gan galvenais uzbrukumu mērķis ir ASV, "Microsoft" eksperti ārpus Ukrainas konstatējuši kiberuzbrukumus 128 organizācijām 42 valstīs.

Krievu hakeriem izdevies ielauzties 29% no tiem datortīkliem, kam tie uzbrukuši, un gandrīz ceturtdaļā no veiksmīgajiem uzbrukumiem tikusi nolaupīta informācija, vēsta uzņēmums.

Tajā pašā laikā "Microsoft" norāda, ka kopš pilna mēroga atklātas karadarbības uzsākšanas, Ukrainas informācijas tehnoloģiju infrastruktūra tikusi pakļauta gan krievu kiberuzbrukumiem, gan raķešu triecieniem.

Tomēr Ukrainas datorsistēmas apliecinājušas, ka tās ir ārkārtīgi dzīvotspējīgas šādu uzbrukumu apstākļos. Lielā mērā tas ir tāpēc, ka savlaicīgi veikti preventīvi pasākumi.

Lietuvas kiberdrošības centrs konstatējis kiberuzbrukumu skaita pieaugumu

Lietuvas Nacionālais kiberdrošības centrs (NKSC) reģistrējis piekļuves atteices uzbrukumu jeb DDoS skaita pieaugumu, ceturtdien paziņojusi Aizsardzības ministrija.

Vairums kiberuzbrukumu vērsti pret valsts iestādēm, kā arī pret transporta un finanšu uzņēmumiem, izsaucot to pakalpojumu īslaicīgu pārtraukumu, vēsta ministrija.

NKSC aicina visus svarīgākās informācijas tehnoloģiju infrastruktūras un valsts informācijas resursu vadītājus veikt papildu aizsardzības pasākumus un ievērot centra ieteikumus.

Gadījumā, ja tik pamanīti šādi kiberuzbrukumi, centrs aicina nekavējoties informēt NKSC kiberincidentu novēršanas vienību.

Uz augšu
Back