Pk, 19.08.2022.

Peldsezona rit pilnā sparā. Atceries, no kā jāuzmanās!

Egoiste
Peldsezona rit pilnā sparā. Atceries, no kā jāuzmanās!
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments
Foto: shutterstock.com

Peldsezona rit pilnā sparā - iedzīvotājus aicina atcerēties par drošību ūdens tuvumā karstajā laikā.

Aizvadītās brīvdienas ir iepriecinājušas ar īpaši karstu laiku, taču tas nav palicis bez sekām. Lai atpūta pie ūdens būtu patīkama un droša, apdrošinātāji iesaka vairākus vērtīgus padomus karstajā peldsezonā.

“Peldēšanās sezonu ieteicams sākt, kad ūdens temperatūra ir vismaz +18 grādi. Noteikti nevajadzētu doties peldēties, ja cilvēks ir sakarsis saulē. Organisms nespēj tik ātri pielāgoties temperatūras izmaiņām un ūdenī var dabūt krampjus, kā arī var notikt strauja asinsvadu sašaurināšanās. Līdzīga reakcija var būt pēc fiziska treniņa - nav ieteicams uzreiz pēc smagas slodzes mesties ūdenī. Labākais veids, kā atklāt peldsezonu, ir lēni un pakāpeniski dodoties ūdenī un nepeldot tālu no krasta,” informē Gjensidige Latvija Personu apdrošināšanas produktu vadītājs Kārlis Eberhards.

Iesaka peldei izvēlieties labi pārskatāmas vietas. “Vislabāk peldēties tam paredzētās vietās, jo tās ir drošas un piemērotas atpūtai pie ūdens. Šādās vietās ir uzstādītas zīmes "Peldēties atļauts" un nereti arī bojas, kas norobežo drošas peldvietas zonu. Aizliegts ir nepazīstamā vietā uzreiz lēkt ūdenī, kā arī nav atļauts lēkt no tiltiem vai cita veida paaugstinājumiem,” stāsta Latvijas Personu apdrošināšanas produktu vadītājs. Eksperts akcentē, ka nav ieteicams doties peldēties vienatnē, taču, ja tomēr nav kompānijas, tad vēlams painfomēt līdzcilvēkus par lokāciju un laiku, kas tiks pavadīts pie ūdenstilpes.

Nedrīkst peldēt uzreiz pēc ēšanas, jo organisms var neizturēt slodzi. Kārlis Eberhards norāda, ka ir jānogaida vismaz divas stundas pēc pēdējās maltītes, un tikai tad var doties ūdenī. Kategoriski aizliegts doties peldēties alkohola reibumā. Cilvēka reakcija ir palēnināta, un nav iespējams izvērtēt savas spējas un reakcijas ātrumu.

Ne tikai peldētājiem, bet arī ūdens transportlīdzekļu vadītājiem jābūt uzmanīgākiem un jāievēro dažādi noteikumi. “Šis ir arī laiks, kad aktivizējas ūdens izklaides un ūdenssports, to skaitā braukšana ar ūdens motociklu, laivu, katamarānu un citiem transportlīdzekļiem. Pirms aktivitātes baudīšanas noteikti ir jāuzvelk drošības veste, lai viss noritētu droši. Noteikti ūdenssporta aktivitātes ir jābauda tikai tam paredzētās vietās, kas neapdraudēs citus cilvēkus, tostarp peldētājus,” stāsta K. Eberhards.

Arī vecāki tiek aicināti pirms peldēšanas sezonas atklāšanas saviem bērniem atgādināt par drošas peldēšanas noteikumiem un pamatprincipiem. Bērni drīkst rotaļāties ar piepūšamajiem peldlīdzekļiem un plunčāties, peldēties tik tālu, cik drošā attālumā redz pieaugušais. Visdrošāk, ja pieaugušais atradīsies ūdenī starp krastu un dziļumu. Eksperts uzsver, ka bērnam, kurš neprot vai mācās peldēt, atrodoties ūdenī, obligāti ir jāvelk speciāla peldveste.

Atrodoties pie ūdens, rotaļājoties ūdens tuvumā vai peldoties, pieaugušajam vienmēr jāpaliek bērna tuvumā. Piemājas dīķi bieži kļūst par traģēdijas vietu, tāpēc bērnu nedrīkst atstāt pagalmā bez pieskatīšanas, ja tajā ir izveidots dīķis, kas nav norobežots. Aicina vecākus apzināties, ka atrašanās ar bērnu pie ūdens nav atpūta, bet gan divkāršs darbs, jo, pat uz sekundi novēršot uzmanību no bērna, var notikt liela nelaime.

Nelaimes gadījumā nekavējoties zvanīt glābējiem pa tālruni 113 un pēc iespējas precīzāk norādīt nelaimes vietas koordinātes un piebraukšanas iespējas.

Tēmas
Redaktors iesaka
Jaunākie raksti
Nepalaid garām!
Uz augšu