S, 20.08.2022.

Somijas un Zviedrijas līderi pirms NATO samita tiksies ar Erdoganu

TVNET/LETA/DPA
Somijas un Zviedrijas līderi pirms NATO samita tiksies ar Erdoganu
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments
Turcijas prezidents Redžeps Tajips Erdogans.
Turcijas prezidents Redžeps Tajips Erdogans. Foto: Mr. Claret Red/shutterstock

Somijas un Zviedrijas līderi pirms šonedēļ paredzētā NATO samita Madridē tiksies ar Turcijas prezidentu Redžepu Tajipu Erdoganu, lai apspriestu Turcijas iebildes pret Somijas un Zviedrijas uzņemšanu Ziemeļatlantijas līguma organizācijā.

Sarunas starp Somijas prezidentu Sauli Nīnisti, Zviedrijas premjerministri Magdalēnu Andešsoni un Erdoganu paredzētas otrdien.

Somijas prezidenta birojs ziņoja, ka sarunās piedalīsies arī NATO ģenerālsekretārs Jenss Stoltenbergs.

NATO samits Madridē notiks no otrdienas līdz ceturtdienai.

Somija un Zviedrija ilgstoši atturējās no iesaistīšanās aliansē, taču Krievijas iebrukums Ukrainā radikāli mainījis drošības situāciju Eiropā, tāpēc abās valstīs politiķu un sabiedrības vidū ļoti strauji pieaudzis atbalsts dalībai NATO.

Alianses dalībvalstis pozitīvi vērtē Somijas un Zviedrijas uzņemšanu, vienīgi Turcija ir paudusi pretestību, apsūdzot abas valstis par patvēruma sniegšanu kaujiniekiem no kurdu bruņotajiem grupējumiem, kas cīnās pret Turcijas valdību. Ankara arī paudusi neapmierinātību, ka 2019.gadā, kad Turcija sāka bruņotu operāciju pret Sīrijas kurdiem, Stokholma un Helsinki noteica sankcijas attiecībā uz bruņojuma piegādēm šai valstij.

Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu