S, 13.08.2022.

NEPLP izbeigusi lietu par iespējamo pārkāpumu LTV7 pārraidītajā intervijā ar Ragozinu

TVNET/LETA
NEPLP izbeigusi lietu par iespējamo pārkāpumu LTV7 pārraidītajā intervijā ar Ragozinu
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments
Televīzijas pults.
Televīzijas pults. Foto: Pixabay

Nacionālā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome (NEPLP) izbeigusi administratīvā pārkāpuma lietu par iespējamo Elektronisko plašsaziņas līdzekļu likuma pārkāpumu LTV7 raidījumā "TČK" pārraidītajā intervijā ar žurnālistu Leonidu Ragozinu, liecina NEPLP 2.jūnija lēmums.

NEPLP ir veikusi LTV7 pārbaudi par programmas ietvaros 29.martā izplatīto raidījumu "TČK", kurā par situāciju Ukrainā raidījuma vadītājs Aleksejs Dunda runāja ar Ragozinu, un tā atbilstību normatīvo tiesību aktu prasībām.

NEPLP pēc administratīvā pārkāpuma lietas ierosināšanas ir ieguvusi informāciju, kas ir atspoguļota LTV paskaidrojumos un Aizsardzības ministrijas un Sabiedrisko elektronisko plašsaziņas līdzekļu ombuda atzinumos, un norāda uz to, ka "TČK" laikā izplatītā informācija nav viennozīmīgi vērtējama kā tāda, kas ir izplatīta, neievērojot pienācīgu precizitāti un neitralitāti.

Turklāt NEPLP ir konstatējusi, ka 2022.gada 20.maijā sabiedrisko mediju ombuds Sabiedrisko elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes (SEPLP) mājaslapā ir patvaļīgi publicējis administratīvā pārkāpuma lietas materiālus, tādējādi, iespējams, radot priekšrocības LTV lietas izskatīšanas laikā.

NEPLP nekonstatē Elektronisko plašsaziņas līdzekļu likumā noteikto vispārīgo programmas veidošanas nosacījuma pārkāpumu, un tāpēc uzskatāms, ka pārkāpums nav noticis. Attiecīgi lietvedība administratīvā pārkāpuma lietā ir izbeidzama, secinājis NEPLP.

Kā ziņots, aizsardzības ministrs Artis Pabriks (AP) aprīļa sākumā publiskā vēstulē, kuru nosūtīja SEPLP un NEPLP, kritizēja LTV7 pārraidīto interviju ar Ragozinu.

Pabriks vēstulē, kuru publiskojis mikroblogošanas vietnē "Twitter", Ragozinu nosauca par iespējamu Krievijas ietekmes aģentu, kurš atskaņo Krievijas propagandas vēstījumu par notiekošo karu Ukrainā, atzīmēdams, ka šāda satura pārraidīšana Latvijas krievvalodīgajiem iedzīvotājiem neļauj iegūt objektīvu informāciju, bet turpina ierobežot dezinformāciju grožos.

Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu