Facebook ieraksta autore skaidro:
“Ukrainā 2014. gadā tika krustā piesists 3 gadus vecs puisītis viņa mātes un tuvinieku acu priekšā.”
Nav taisnība – apgalvojums neatbilst patiesībai, tam nav pierādījumu, izteikuma autors melo vai neapzināti maldina
2014. gada vidū Krievijas valsts televīzijas Pirmais kanāls publicēja sižetu par to, ka Ukrainas pilsētā Slovjanskā ukraiņi it kā esot situši krustā trīs gadus vecu zēnu. Pirmā kanāla vienīgie pierādījumi bija ukrainietes Gaļinas Pišņakas liecība, ka viņa it kā esot redzējusi šo notikumu. Pirmais kanāls apgalvoja, ka esot bijuši vairāki liecinieki, tomēr neviens netika intervēts.
Pāris dienas pēc Pirmā kanāla sižeta neatkarīgā Krievijas ziņu portāla Novaya Gazeta žurnālists Jevgeņijs Feldmans devās uz Slovjansku un intervēja vietējos iedzīvotājus. Vieta, kur it kā notikusi sišana krustā – Ļeņina laukums – Slovjanskā neeksistē, tāpēc žurnālists devās uz Oktobra revolūcijas laukumu, kur agrāk atradās Ļeņina piemineklis. Neviens no intervētajiem cilvēkiem nebija redzējis vai dzirdējis par to, ka pilsētā kāds krustā sitis bērnu.
Pāris mēnešus vēlāk – 2014. gada 21. decembrī – Krievijas Pirmais kanāls atzina, ka krustā sišanai nav pierādījumu. Ziņu diktore skaidroja: “Žurnālistiem nebija un nav pierādījumu šai traģēdijai, bet tas ir īsts stāsts no īstas sievietes, kas izbēga no elles Slovjanskā.”