Pk, 12.08.2022.
Foto un video ⟩ "Es cerēju, ka viņa aizskries mājās." Pazudušās Evitas mamma par notikušo
Pazudušās Evitas meklēšana Siguldā Foto: Jānis Škapars/TVNET
"Es cerēju, ka viņa aizskries mājās." Pazudušās Evitas mamma par notikušo
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments

Otrdien pēc divu dienu nepārtrauktiem meklējumiem Siguldā pazudusī piecus gadus vecā Evita mirusi tika izcelta no ūdens. Meitenītes māte Evitu raksturo kā aktīvu un atvērtu bērnu.  Sarunā ar "Apollo.lv" Evitas mamma pastāsta par liktenīgās dienas notikumiem.

Saruna noritēja pirms policija paziņoja par meitenītes mirstīgo atlieku atrašanu.

Meitene bijusi mammas redzeslokā

Inga stāsta, ka 26. jūnija rītā kopā ar ģimeni pabrokastoja un nolēma doties uz peldvietu, jo bija karsta diena. Ģimene izvēlējās doties uz Siguldas pludmali pie Gaujas. "Mēs izdomājām, ka dosimies uz Gauju. Izgājām no mājām, devāmies gar Jāņa tirgu, slimnīcu un bērnudārzu. Aizgājām un sameklējām vietu, kur palikt.

Mēs staigājām gar krastu. Es ar meitu fotografējos. Arī visi kopā fotografējāmies. Mazākā meita bija pārāk slapja, tāpēc pagājām tālāk no ūdens. Pēcāk meita atnesa bumbu. Pēc apmēram piecām minūtēm atskrēja brālis un pateica, ka meita ir pazudusi," vēsta Inga.

Sievietes dēls vaicājis, kur pazudusi māsa, taču Ingai uz šo jautājumu atbildes nebija. "Es redzēju Ričardu, vienā brīdī arī māsa bija blakus. Skatos, ka māsas vairs nav.

Teicu meitas tēvam, lai skrien uz māju. Es sākotnēji pati bez palīdzības gar krastu centos viņu atrast.

Bez palīdzības. Es cerēju, ka viņa aizskries mājās. Sazvanījām arī kaimiņus, lai paliek, ja redz meitu. Kaimiņi teica, ka meiteni nav redzējuši," saka sieviete. Meitenes mamma saka, ka gan Ričards, gan Evita visu laiku bijuši acu priekšā.

Pazudusī piecgadīgā Evita
Pazudusī piecgadīgā Evita Foto: Valsts policija

Neviens neesot neko redzējis

Sieviete saka, ka rīkojusies nekavējoties, apstaigājot un izmeklējot pludmali, pārbaudot ģērbtuves, dodoties uz mājām.

Inga sazvanīja arī kādu autovadītāju ar mērķi izbraukt caur Siguldu un meklēt mazo Evitu. Vaicājot par dronu, kas, iespējams, varēja fiksēt kādus būtiskus notikumus meitenes pazušanā, sieviete saka, ka nav dronu redzējusi.

"Kad man pietrūka spēku meklēt, es devos pie pludmales glābējiem. Tur sieviete sēdēja ārā. Viņai vajadzēja pamanīt, jo mēs viņai bijām principā pretī. Es visu laiku uz viņu skatījos un redzēju, ka viņa tur ir," sašutusi Inga.

Meitenes mamma norāda, ka todien pludmale bijusi pilna ar cilvēkiem. "Peldējās daudzi mazi bērni. Arī pieaugušie cilvēki bija ūdenī. Tad, kad Evita pazuda,  pazuda arī tie cilvēki, kas atradās mums blakus. Tie bija sveši cilvēki," norāda Inga.

Evitas māte gan uzsver, ka meitene bijusi kopā ar citiem bērniem, taču kādā brīdī tie bērni no ūdens devās ārā un Evita bija pazudusi. Vaicājot par to, vai šo bērnu vecāki pēcāk aprunājās ar Evitas vecākiem, Inga saka, ka vecāki konkrēti neko nav redzējuši.

Inga turpina: "Tajā vakarā, kad meklējām Evitu, visi teica, ka dzirdējuši, ka meitiņa pazuda un bija blakus mammai. Kur viņa pazuda? To nezina neviens."

Vieta Siguldā, Peldu ielā 2, kur aicināti pulcēties brīvprātīgie.
Vieta Siguldā, Peldu ielā 2, kur aicināti pulcēties brīvprātīgie. Foto: Google Maps

Varbūtības, ko pieļauj ģimene

Sākotnēji sieviete aizsūtīja vīru uz mājām meklēt meitu. Paralēli tam viņa pati meklējusi meitu. Inga arī sazvanījusi policiju un biedrību "Cerību spārni", lai palīdz atrast Evitu. Ģimene dzīvo blakus biedrībai, tāpēc lūdza iesaistīties. 

"Mēs gājām no Gaujas līdz pilsdrupām. Tad no pilsdrupām staigājām pa centru. Tad man vajadzēja būt atpakaļ pie Gaujas. Bija cerība, ka atradīsies. Es staigāju visur cerībā, ka izdosies atrast. Ļoti izbridām. Man palīdzēja vecākais dēls.

Vakar bija ļoti daudz cilvēku, kas palīdzēja meklēt Evitu. Devās veikalos prasīt, vai nav manījuši bērnu. Sazināmies arī ar policiju. Arī "WhatsApp" ir speciāla grupa, kur sazināmies," saka Inga.

Foto: Pazudušās Evitas meklēšana

Evitas mamma norāda, ka ir divas galvenās versijas, kas varētu būt noticis. Pirmkārt, Evita, iespējams, devās līdzi citiem bērniem peldēties un nav varējusi tikt ārā no ūdens. Otrkārt, meitene varēja aizklīst.

Par pirmo versiju meitenes māte saka: "Viņai ļoti patika bērni. Bija viena meitene ar piepūšamo riņķi. Iespējams, viņai aizgājusi līdzi peldēt."

Māte saka - meitene vienmēr mammai bijusi acuraugs, jo allaž apvaicājās, vai drīkst, piemēram, iziet paspēlēties pagalmā. Inga raudot turpina: "Pirmo reizi noticis tā, ka viņa kaut kur aizgājusi un pazudusi."

Arī peldēt meitene nemācēja, bet mamma pieļauj, ka kāds bērns vēlējās spēlēties ar Evitu un aicināja līdzi ūdenī. Inga gan norāda, ka bērnu vecāki pēcāk neko nav manījuši un Evitas vecākiem nekādu būtisku informāciju nav snieguši.

Sarunas noslēgumā sieviete saka: "Visu laiku mājā meklēju piekto stūri. Man ir cerība, ka kaut kur viņa ir… Ir ļoti smagi. Bet ir cerība," saka Evitas mamma.

Valsts policija sākusi kriminālprocesu par noziedzīgiem nodarījumiem pret personas veselību

Šobrīd par notikušo Valsts policijā sākts arī kriminālprocess pēc Krimināllikuma 13. nodaļas - noziedzīgi nodarījumi pret personas veselību, kurā attiecīgi arī tiks skaidroti visi notikušā apstākļi.

Meitenes meklēšanā ir iesaistījusies Valsts policija, Pašvaldības policija, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests, brīvprātīgie un helikopters.

Pagaidām diemžēl meklēšana ir bez būtiskiem panākumiem, bet turpinās un tiks veikta tik ilgi, līdz meitene tiks atrasta.

Būtisku atbalstu meklēšanā sniedz brīvprātīgie, gan ar cilvēkresursiem, gan arī, piemēram, ar personīgo aprīkojumu - laivām.

Brīvprātīgos aicina turpināt iesaistīties meklēšanā

Ņemot vērā, ka meklēšana turpinās, Valsts policija arī otrdien aicina palīgā brīvprātīgos un no pulksten 9.30 sākusies pulcēšanās Peldu ielā 2, Siguldā. Tur notikuma vietā sagaida policija un koordinē meklēšanas posmus. Šobrīd brīvprātīgo atbalsts ir nepieciešams visas dienas laikā, ja kas mainīsies, policija par to ziņos.

Valsts policija pārbauda visas versijas, bet, ņemot vērā lokāciju un to, ka meitene pēdējo reizi ir redzēta ūdenī, meklēšana ir koncentrēta ūdenī. Policija izmanto dažādus līdzekļus - meklē gan ar laivām, gan cilvēki un suņi uz sauszemes. Piedalās bezvēsts pazudušo personu meklēšanas organizācijas, arī droni tiek izmantoti.

Valsts policija aizvien aicina atsaukties aculieciniekus vai personas, kuru rīcībā ir jebkāda informācija, kas var palīdzēt meklēšanā, zvanot 67950402 vai 110.

Vienlaikus policija aicina atsaukties arī drona īpašnieku, kurš dienā, kad meitene pazuda, pludmalē pilotējis dronu, - iespējams, fiksētais materiāls var būtiski palīdzēt meklēšanā.

Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu