Pk, 12.08.2022.

Krievija atzīst Kremenčukas apšaudīšanu ar raķetēm

TVNET/Meduza
Krievija atzīst Kremenčukas apšaudīšanu ar raķetēm
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments
Foto: Viacheslav Priadko/AP

Krievijas Aizsardzības ministrija atzinusi Kremenčukas apšaudīšanu, taču apgalvo, ka tas esot bijis trieciens militāram objektam, vēsta portāls "Meduza". Patiesībā Krievijas raķetes trāpīja tirdzniecības centram. Līdz šim ziņots par 18 nogalinātajiem un vēl 36 cilvēkiem, kuri pazuduši bez vēsts.

Krievijas Aizsardzības ministrija apgalvo, ka 27.jūnijā ar augstas precizitātes raķetēm apšaudījusi "angārus, kuros glabājās no ASV un Eiropas valstīm saņemtie ieroči un munīcija". Angāri atrodoties Kremenčukas mašīnbūves rūpnīcas teritorijā.

Ministrijas amatpersonas apgalvo, ka munīcijas sprāgšanas rezultātā esot aizdedzies "nestrādājošs tirdzniecības centrs netālu no rūpnīcas teritorijas".

"Krievijas šodienas trieciens tirdzniecības centram Kremenčukā ir viens no nekaunīgākajiem teroraktiem Eiropas vēsturē. Mierīga pilsēta, parasts tirdzniecības centrs, tā iekšienē sievietes un bērni. Vienkārši civiliedzīvotāji. Pirms gaisa trauksmes izsludināšanas tur bija apmēram 1000 cilvēku," sacīja Ukrainas prezidents Volodimirs Zelenskis.

"Laimīgā kārtā, kā šobrīd zināms, daudz cilvēku paspēja iziet. Viņus paspēja izvest. Tomēr iekšā vēl palika cilvēki - darbinieki, daļa apmeklētāju (..) Noskaidrot upuru skaitu šobrīd nav iespējams, ir izcēlies ugunsgrēks vairāk nekā 10 000 kvadrātmetru platībā, glābšanas operācija turpinās, bet mums ir jāapzinās, ka zaudējumi var būt ievērojami," sacīja prezidents.

"Dot triecienu ar raķetēm pa šādu objektu var tikai pilnīgi atsaldēti teroristi, kuriem nav vietas uz Zemes. Tas nav kļūdains raķešu trāpījums, tas ir aprēķināts Krievijas trieciens. Tieši šajā tirdzniecības centrā," paziņoja Zelenskis.

Krievijas spēki pirmdien ar raķetēm apšaudīja Poltavas apgabala Kremenčukas pilsētu. Vairākas raķetes trāpīja tirdzniecības centrā "Amstor", kas šajā triecienā aizdegās, un vēl viena raķete trāpīja pilsētas stadionā.

Ukrainas Gaisa spēku pavēlniecība paziņoja, ka raķetes uz tirdzniecības centru tika izšautas no bumbvedējiem "Tu-22M3". Lidmašīnas izlidoja no Kalugas apgabala Šaikovkas militārā lidlauka, bet raķetes tika palaistas no Kurskas apgabala.

Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu