S, 20.08.2022.

Aktuālais frontē ⟩ Okupētajā Severodoneckā beidzas pārtika; Krievijas raķete trāpa dzīvojamajā namā Mikolajivā

TVNET/LETA/UNIAN
Okupētajā Severodoneckā beidzas pārtika; Krievijas raķete trāpa dzīvojamajā namā Mikolajivā
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments
Foto: Handout / State Emergency Service of Ukraine / Reuters

Krievijas karaspēka okupētajā Ukrainas pilsētā Severodoneckā vēl ir palikuši vairāk nekā 7000 civiliedzīvotāju, bet pilsētā beidzas pārtika, preses konferencē paziņoja pilsētas mērs Oleksandrs Strjuks.

"Pirms [Krievijas] triecienuzbrukuma pilsētai sākuma tur bija palikuši 10-11 tūkstoši cilvēku, bet tagad - 7-8 tūkstoši. Aizbraukt no Severodoneckas var tikai pagaidām okupēto teritoriju virzienā - okupants nedod citas iespējas," sacīja mērs.

Viņš arī pateica, ka civiliedzīvotāji sāka iziet no bumbu patvertnēm rūpnīcā "Azot", kad Krievijas veiktās apšaudes norima.

"Pilsētā beidzas pārtika, kuru atveda ukraiņu brīvprātīgie," piebilda Strjuks.

Mērs sestdien paziņoja, ka Krievijas karaspēks ir pilnībā okupējis Severodonecku. Ukrainas armija piektdien bija paziņojusi, ka atkāpsies no Severodoneckas, lai spētu labāk aizsargāt kaimiņos esošo Lisičansku.

Krievijas raķete trāpa dzīvojamajā namā Mikolajivā

Krievijas karaspēka raidītai raķetei trešdien trāpot daudzdzīvokļu ēkā Ukrainas dienvidu pilsētā Mikolajivā, nogalināti trīs un ievainoti pieci cilvēki, paziņojis Mikolajivas apgabala administrācijas vadītājs Vitālijs Kims.

Iepriekš Mikolajivas mērs Oleksandrs Senkevičs paziņoja, ka Krievijas raķete trāpījusi daudzstāvu dzīvojamajai ēkai.

Foto: Handout / State Emergency Service of Ukraine / Reuters

Ukraina: Krievijas dzīvā spēka zaudējumi sasniedz 35 450 karavīrus

Krievijas karaspēka dzīvā spēka zaudējumi Ukrainā līdz trešdienas rītam sasnieguši aptuveni 35 450 karavīrus, ziņo Ukrainas armijas ģenerālštābs.

Kopš atkārtotā iebrukuma sākuma 24.februārī Krievija zaudējusi 1572 tankus, 3720 bruņutransportierus, 781 lielgabalu, 246 daudzstobru reaktīvos mīnmetējus, 103 zenītartilērijas iekārtas, 217 lidmašīnas, 185 helikopterus, 640 bezpilota lidaparātus, 142 spārnotās raķetes, 2598 automobiļus un autocisternas, 14 kuģus un ātrlaivas un 61 specializētās tehnikas vienību.

Krievija pašas uzsākto karu Ukrainā joprojām dēvē par "specoperāciju" un nepublisko regulāru informāciju par zaudējumiem.

Foto: Severodoņecka, jūnijs

Foto: Bumbu patversmes Severodoņeckā.

Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu