Pk, 12.08.2022.

No 1. jūlija stājas spēkā vairākas izmaiņas sociālajā jomā

TVNET/LETA
No 1. jūlija stājas spēkā vairākas izmaiņas sociālajā jomā
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments
Foto: Shutterstock

No 1.jūlija tiks palielināts pensionāra neapliekamais minimums līdz 3000 eiro pusgadā jeb 500 eiro mēnesī, informēja Labklājības ministrijas pārstāvis Egils Zariņš.

Viņš arī atzīmēja, ka no 1.jūlija pensijās vecumu sasniegušajām personām valsts sociālā nodrošinājuma pabalsta (VSNP) izmaksa netiks pārtraukta, ja minētā pabalsta saņēmēji sāks darba attiecības.

Zariņš skaidroja, ka tas sekmēs senioru materiālās situācijas uzlabošanos, jo vienlaikus ar darba algu būs iespējams saņemt arī VSNP vecuma gadījumā, kas ilgtermiņā var radīt pozitīvu ietekmi uz šo cilvēku iesaisti darba tirgū, ja vien viņi paši vēlas un saskata tajā iespēju uzlabot savu materiālo situāciju.

VSNP piešķir personai, kurai nav tiesību saņemt valsts pensiju vai apdrošināšanas atlīdzību sakarā ar nelaimes gadījumu darbā vai arodslimību, un persona ir sasniegusi vecumu, kāds saskaņā ar likumu par valsts pensijām noteikts, lai varētu saņemt vecuma pensiju.

Šis pabalsts ir viens no regulāri izmaksājamiem valsts sociālo pabalstu veidiem, kas tiek finansēts no valsts pamatbudžeta un kuru apmērs ir atkarīgs no valsts finansiālajām iespējām. VSNP izmaksu nodrošina Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūra.

Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu