Pk, 12.08.2022.

Polija pabeigusi 187 kilometru gara žoga būvi uz robežas ar Baltkrieviju

TVNET/LETA/DPA
Polija pabeigusi 187 kilometru gara žoga būvi uz robežas ar Baltkrieviju
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments
Foto: AP/Scanpix

Polija pabeigusi 187 kilometru gara žoga būvi uz robežas ar Baltkrieviju, ceturtdien paziņojis Polijas premjerministrs Mateušs Moraveckis.

Baltkrievijai un Polijai ir 418 kilometrus gara robeža, no kuras lielākā daļa stiepjas pa upēm un ezeriem.

Uz zemes robežu tagad iezīmēs 5,5 metrus augsts žogs, kas aprīkots ar kamerām un kustību detektoriem.

Polijas un Baltkrievijas robeža pērn kļuva par migrācijas karsto punktu. Tūkstošiem migrantu, galvenokārt no Tuvajiem Austrumiem, jo īpaši no Irākas, sapulcējās pie Baltkrievijas robežas ar Eiropas Savienības (ES) dalībvalstīm, cenšoties iekļūt blokā.

Rietumvalstis apsūdzēja Baltkrievijas autoritārā līdera Aleksandra Lukašenko režīmu par mēģinājumu pievilināt migrantus un virzīt viņus pāri robežai, tādā veidā sodot ES par sankcijām. Baltkrievija to noliegusi un kritizējusi ES par to, ka tā nav uzņēmusi migrantus.

Migrantu pieplūdums uz robežas kulmināciju sasniedza pērnā gada vasarā un rudenī, bet ziemā, iestājoties aukstākam laikam, migrantu plūsma apsīka. Iestājoties vasarai, Polijas varasiestādes ziņoja, ka migrantu pieplūdums atkal palielinās.

Pērnā gada augustā Polija uzcēla uz robežas pagaidu žogu, kas kopš janvāra pakāpeniski tika aizvietots ar pastāvīgu žogu.

Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu