Līdz ūdens kvalitātes analīžu saņemšanai pašvaldība iesaka nepeldēt Ķīpsalas peldvietā

TVNET/LETA
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments
Ķīpsalas pludmalē konstatētās nezināmas izcelsmes taukvielas, kas radījušas ūdens piesārņojumu.
Ķīpsalas pludmalē konstatētās nezināmas izcelsmes taukvielas, kas radījušas ūdens piesārņojumu. Foto: LETA/LETA

Līdz ūdens kvalitātes analīžu saņemšanai pašvaldība neieteiks cilvēkiem peldēties Ķīpsalas peldvietā Rīgā, vēsta Rīgas domes Komunikācijas pārvalde.

Rīgas domes Mājokļu un vides departamenta darbinieki ceturtdien, 30. jūnijā, apsekoja Ķīpsalas peldvietu un ar bojām norobežotajā peldvietas teritorijā uz ūdens virsmas nekonstatēja taukvielu sanesumus vai pleķus.

Pašvaldība informē, ka Valsts vides dienests (VVD) paņēmis ūdens paraugus analīzēm, bet Veselības inspekcija (VI) peldūdens paraugus analīzēm ņems 5. jūlijā.

Ņemot vērā VVD sniegto informāciju un konsultējoties ar VI, Ķīpsalas peldvietā tiks izvietota informatīvā zīme - ieteikums nepeldēties -, līdz brīdim, kamēr tiks sniegti precīzi peldūdens analīžu rezultāti un saņemtas VI rekomendācijas turpmākai darbībai.

Savukārt pašvaldības SIA "Rīgas ūdens" noraida iespējamību, ka taukvielu sanesumi Ķīpsalas pludmalē varētu būt radušies no uzņēmuma atbildībā esošās sadzīves kanalizācijas tīklu pārgāžu sistēmas.

Pēc uzņēmuma Kanalizācijas sūkņu staciju dienesta sniegtās informācijas, spēcīgās lietusgāzes 29. jūnijā uz brīdi radīja nepieciešamību atvērt avārijas izlaižu sistēmas punktu Voleros, lai nerastos draudi bioloģiskās attīrīšanas stacijas "Daugavgrīva" nepārtrauktiem tehnoloģiskajiem procesiem.

Taču Voleru avārijas izlaižu punkts Daugavā atrodas krietni aiz Ķīpsalas, turklāt todien valdošie dienvidu-dienvidaustrumu vēji neattīrītos notekūdeņus būtu aiznesuši Daugavgrīvas virzienā, un nekādā gadījumā ne pretējā virzienā.

Ķīpsalai tuvāk esošais avārijas izlaižu punkts Austuves ielā šajās dienās nav izmantots, arī piesārņojums no Voleru pārgāžu punkta nav konstatēts.

Jau ziņots, ka pēc iedzīvotāju ziņojumiem par taukveida vielas sanesumu esamību Ķīpsalas peldvietā Daugavā VVD inspektoriem radušās aizdomas par neattīrītu notekūdeņu novadīšanu upē, vēsta VVD sabiedrisko attiecību vadītāja Aija Jalinska.

Pēc notikuma vietas apsekošanas VVD inspektori Ķīpsalas pludmales ūdenī konstatējuši pagaidām nezināmas izcelsmes taukvielas. Vielas izcelsmes precizēšanai noņemti paraugi un nodoti testēšanai laboratorijā.

Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments

Tēmas

Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu