S, 13.08.2022.

Ukraina apsūdz Krieviju Čūsku salas bombardēšanā ar fosfora bumbām

LETA/DPA
Ukraina apsūdz Krieviju Čūsku salas bombardēšanā ar fosfora bumbām
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments
Foto: Reuters/ScanPix

Ukraina piektdien apsūdzēja Krievijas armiju, ka tā nometusi fosfora bumbas uz Čūsku salu neilgi pēc aiziešanas no šīs stratēģiski svarīgās Ukrainai piederošās salas Melnajā jūrā.

Salai divreiz pārlidoja iznīcinātāji "Su-30", nometot fosfora bumbas, un tie bija izlidojuši no Krievijas anektētās Krimas pussalas, lietotnē "Telegram" paziņoja Ukrainas armijas virspavēlnieks Valērijs Zalužnijs, kā pierādījumu demonstrējot šīs bombardēšanas videoierakstu.

"Vienīgā lieta, kur ienaidnieks ir konsekvents, ir nemainīgā "precizitāte"," viņš ironiski uzsvēra, atsaucoties uz acīmredzamu netrāpīšanu mērķiem.

Krievijas armija ceturtdien izveda savus spēkus no Čūsku salas. Maskava to nosauca par "labas gribas žestu", bet Ukraina šo Krievijas spēku izvešanu atzina par savu uzvaru.

Lielbritānijas Aizsardzības ministrija uzskata, ka Krievijas karavīru aiziešana no Čūsku salas bija nevis "labas gribas žests", bet drīzāk nepieciešamība, jo karavīri tur bija izolēti un pakļauti Ukrainas uzbrukumiem.

Ukrainas armija pēdējās nedēļās bija uzbrukusi Krievijas karavīriem Čūsku salā ar raķetēm un bezpilota lidaparātiem. Ar raķetēm trāpīts arī Krievijas karaflotes kuģiem, kas centās apgādāt karavīrus Čūsku salā.

Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu