Pk, 19.08.2022.

Džeimsa Veba teleskops sniedz visu laiku dziļāko ieskatu infrasarkanajā visumā

TVNET
Džeimsa Veba teleskops sniedz visu laiku dziļāko ieskatu infrasarkanajā visumā
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments
Foto: NASA/CSA/FGS

Mēs esam pirmie cilvēki vēsturē, kuriem sniegta vienreizēja iespēja ielūkoties pašās visuma dzīlēs. Paldies lieliskajam Džeimsa Veba teleskopam!

NASA publicētais attēls tika uzņemts ar Džeimsa Veba teleskopa sensoru astoņu dienu periodā Maijā. Attēls sastāv no 72 uzņēmumiem, kas radīti 32 stundas ilgā ekspozīcijas laikā. Interesanti, ka šis sensors nav zinātniskais instruments, bet gan palīdz teleskopam būt pareizā stāvoklī pret savu mērķi.

Lai nu kā, šis iespaidīgais attēls mums parāda, uz ko ir spējīga pasaulē jaudīgākā un dārgākā kosmosa observatorija.

Uzņemot attēlu, teleskops koncentrējās uz zvaigzni “HD147980”, tajā pašā laikā “ripinājās” no vienas puses uz otru kā lidmašīna. Sensora uzdevums bija neļaut teleskopam novērsties no minētās zvaigznes. Attēls ir šī testa blakusprodukts un mūsu acīm atklāj visumu krāsu skalā no baltas līdz sarkanai.

Protams, attēls nav ideāls, proti, attēlā redzamo zvaigžņu vidū redzami melni punkti, kas radušies teleskopa svārstību dēļ. Tomēr vēlreiz jāatgādina, ka attēls nav uzņemts ar zinātnisko instrumentu vai instrumentu, kura primārā funkcija būtu attēlu uzņemšana. Sensors nav aprīkots ar krāsu filtriem, tāpēc zinātnieki nevar noteikt šajā attēlā redzamo galaktiku vecumu.

Lai arī šis ir visu laiku dziļākais ieskats visumā, tomēr ne uz ilgu laiku, jo NASA administrators Bils Nelsons paziņojis, ka 12. jūlijā tiks publicēts attēls ar vēl dziļāku ieskatu visumā.

Tēmas
Redaktors iesaka
Jaunākie raksti
Nepalaid garām!
Uz augšu