Pk, 19.08.2022.

FKTK atļauj "Signet Bank" un "Expobank" apvienošanos

Papildināts
TVNET/LETA
FKTK atļauj "Signet Bank" un "Expobank" apvienošanos
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments
Foto: Ieva Makare/LETA

Finanšu un kapitāla tirgus komisija (FKTK) atļāvusi "Signet Bank" un "Expobank" apvienošanos, informē komisija.

FKTK padome atļāvusi "Signet Bank" kredītiestādes uzņēmuma daļas pāreju "Expobank". Līdz ar to no pirmdienas abu banku darbība tiek apvienota vienā kredītiestādē, kas pēc visu juridisko darbību veikšanas strādās ar "Signet Bank" nosaukumu.

Komisijā skaidroja, ka abu banku darbības apvienošana īstenota, "Signet Bank" nododot "Expobank" savu kredītiestādes uzņēmumu - visus "Signet Bank" aktīvus un saistības, ar klientiem un darījumu partneriem noslēgtos līgumus un "Signet Bank" dalību citās sabiedrībās.

Savukārt "Signet Bank" valdes priekšsēdētājs Roberts Idelsons aģentūrai LETA norādīja, ka šāds apvienošanās modelis izvēlēts, izvērtējot dažādus ar apvienošanos saistītus aspektus, tostarp gan tehniskos, gan arī juridiskos. "Rezultātā tika secināts, ka šis būs ātrākais un vienkāršākais apvienošanās modelis, salīdzinājumā ar citiem iespējamajiem variantiem," viņš sacīja.

"2018.gadā bankas, kas iepriekš bija fokusējušās uz ārvalstu klientu apkalpošanu, sāka biznesa modeļa maiņu un FKTK prognozēja, ka viens no šī segmenta banku darbības attīstības virzieniem ir konsolidācija. Esam gandarīti, ka "Signet Bank" un "Expobank" ir spējušas veikt šādu soli, lai saglabātu abās bankās esošo pieredzi un turpmāk nodrošinātu konkurētspējīgāku biznesa modeli, stiprinot Latvijas banku sektoru," norāda FKTK priekšsēdētāja Santa Purgaile.

Komisijā atgādina, ka 2022.gada 26.janvārī tika noslēgts "Expobank" iegādes darījums, kurā "Signet Bank" nopirka "Expobank". "Signet Bank" apsvēra turpmākos attīstības scenārijus un nolēma apvienot abu banku darbību, strādājot ar "Signet Bank" nosaukumu.

FKTK vērš uzmanību, ka abu banku klientiem saglabājas visi līdzšinējie pienākumi un tiesības, kas izriet no noslēgtajiem līgumiem, tikai tagadējās "Expobank" klienti piedzīvos bankas nosaukuma maiņu.

Atbilstoši Kredītiestāžu likumam kredītiestādes uzņēmuma vai tā daļas, nodalāmas mantas kopuma, aktīvu vai saistību kopuma vai ar kredītiestādes klientiem noslēgto tipveida līgumu kopuma pārejai citas personas īpašumā vai lietošanā kredītiestādei ir nepieciešama FKTK atļauja.

"Signet Bank" pārstāvji atzīmē, ka pirmdien, pēc FKTK un Eiropas Centrālas bankas (ECB) apstiprinājumu saņemšanas, ir pabeigts "Signet Bank" un "Expobank" apvienošanas darījums.

Apvienotā banka strādās ar "Signet Bank" zīmolu, īstenojot līdzšinējo "Signet Bank" stratēģiju - Latvijas uzņēmēju un tiem piederošo kompāniju apkalpošanu, ar uzsvaru uz finansējuma piesaistīšanas un investīciju pārvaldīšanas risinājumiem.

“Apvienojot abu banku zināšanas, pieredzi, klientu bāzi un infrastruktūru veidojas laba sinerģija, kas ļauj turpināt "Signet Bank" nostiprināt savas pozīcijas vietējā tirgū. Ar vēl lielāku jaudu attīstīsim korporatīvos un investīciju bankas pakalpojumus, sniedzot lielāku ieguldījumu Latvijas uzņēmumu finansēšanā gan kredītu, gan obligāciju emisiju formā, jo šajā segmentā saredzam potenciālu un attīstības iespējas,” norāda "Signet Bank" valdes priekšsēdētājs Roberts Idelsons.

Bankā arī norāda, ka pēc apvienošanās ar "Expobank" "Signet Bank" kopējais kreditēšanas portfelis sasniegs 96 miljonus eiro, savukārt depozītu apmērs sasniegs 368 miljonus eiro.

"Signet Bank" pagājušajā gadā strādāja ar zaudējumiem 316 000 eiro apmērā pretstatā peļņai gadu iepriekš, savukārt bankas aktīvi 2021.gada beigās bija 354,731 miljona eiro apmērā. Vienlaikus "Expobank" pagājušajā gadā strādāja ar zaudējumiem 2,113 miljonu eiro apmērā, kas ir par 59,6% vairāk nekā 2020.gadā, bet bankas aktīvi 2021.gada beigās bija 78,629 miljonu eiro apmērā.

Jau vēstīts, ka par "Expobank" vienīgo īpašnieku 2012.gada februārī kļuva Krievijas uzņēmējs Igors Kims, kurš iepriekš bija arī bankas iepriekšējā īpašnieka "MDM Bank" akcionārs. 2012.gada 28.aprīlī "LTB Bank" mainīja nosaukumu pret "Expobank". Banka izveidota 1991.gadā ar nosaukumu "Tirdzniecības banka", bet vēlāk tā strādāja ar nosaukumiem "Latvijas tirdzniecības komercbanka" un "Latvijas tirdzniecības banka". Pēc aktīvu apmēra 2021.gada beigās "Expobank" bija mazākā banka Latvijā.

Savukārt "Signet Bank" dibināta 1992.gadā ar nosaukumu "Latvijas Biznesa banka". 2013.gada jūlijā banka mainīja nosaukumu pret "Bank M2M Europe", savukārt 2017.gada septembrī, kad par bankas vairākuma akcionāriem kļuva Latvijas un starptautisku investoru grupa, kurā ietilpst "Hansalink", "Fin.lv" un "Signet Acquisition III", banka pārtapa par "Signet Bank". Pēc aktīvu apmēra 2021.gada beigās "Signet Bank" bija astotā lielākā banka Latvijā.

Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu