Sv, 24.09.2023.

IZM prioritārajiem pasākumiem nākamajā gadā nepieciešams aptuveni 241 miljons eiro

TVNET/LETA
Facebook LinkedIn Draugiem X
Comments
Foto: Edijs Pālens/LETA

Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) prioritārajiem pasākumiem 2023.gadā nepieciešams aptuveni 241 miljons eiro budžeta finansējums, lai nodrošinātu sākumskolas skolēnu ēdināšanu, piesaistītu jaunus pedagogus, iegādātos digitālos mācību līdzekļus, attīstītu STEM jomu un veiktu citus pasākumus, informēja IZM pārstāvji.

2023.gada prioritāro pasākumu sarakstā IZM kā būtiskāko izvirzījusi finansējuma pieaugumu augstākās izglītības finansēšanas modeļa otrajam pīlāram, ieviešot jaunus snieguma rādītājus "Zinātniskās darbības attīstības augstskolās un koledžās", kā arī zinātnes bāzes finansējuma nodrošināšanu pilnā apmērā un jauna doktorantūras modeļa ieviešanu.

Papildu finansējums IZM nepieciešams arī jaunu pedagogu piesaistei izglītības iestādēm, valsts pārbaudes darbu ieviešanai STEM dabaszinātņu jomas mācību priekšmetos un digitālo mācību līdzekļu iegādei un citiem pasākumiem.

Savukārt IZM starpnozaru prioritāro pasākumu sarakstā iekļauta augstākās izglītības studiju vietu bāzes izmaksu aktualizācija, pedagogu darba samaksas finansēšanas modeļa pilnveide, pirmsskolas izglītības pedagogu vienas darba stundas izmaksu izlīdzināšana ar pārējo vispārējās izglītības pedagogu darba stundas izmaksām, kā arī pāreja uz obligāto izglītību tikai latviešu valodā.

IZM izceļ, ka, atbilstoši 4.jūlijā koalīcijas sadarbības sanāksmē nolemtajam, IZM ir papildinājusi prioritāro pasākumu sarakstu ar pasākumu "Finansējuma palielināšana izglītojamo ēdināšanai no 1. līdz 4.klasei". Pasākums nosaka, ka tiks palielināts finansējums ēdināšanas maksai skolēniem no 1. līdz 4.klasei, lai nodrošinātu kopējās ēdināšanas izmaksas uz vienu izglītojamo dienā 3,09 eiro apmērā tagadējo 1,42 eiro vietā.

IZM uzsver, ka pašlaik Pedagogu darba samaksas pilnveides darba grupā tiek izstrādāts informatīvais ziņojums "Priekšlikumi pedagogu darba samaksas paaugstināšanai un darba slodžu sabalansēšanai periodam no 2023.gada 1.septembra līdz 2027.gada 1.septembrim", un pēc ziņojuma izskatīšanas Ministru kabinetā IZM iesniegs atsevišķu prioritāro pasākumu par papildu finansējuma nepieciešamību 2023.gadam un turpmākajiem gadiem, lai nodrošinātu informatīvajā ziņojumā minēto pedagogu darba slodzes izlīdzinājumu.

Facebook LinkedIn Draugiem X
Comments

Tēmas

Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais