Kāpēc ne SUV?

Apmaksāta informācija
Kāpēc ne SUV?
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Foto: Publicitātes foto

Ilgu laiku SUV jeb sporta apvidus auto (no angļu sport utility vehicle) tikuši uzskatīti par pārāk lieliem un neizdevīgiem pilsētas satiksmei. Bet ar jaunu, modernāku mazāka un vidēja izmēra SUV ienākšanu auto tirgū, šo auto popularitāte piedzīvo renesansi. Varbūt SUV ir tavs ideālais auto?

Sporta apvidus auto apvieno bezceļu auto elementus — paaugstinātu klīrensu, pilnpiedziņu — un braukšanai pa ceļiem paredzēto auto komfortu. Kādreiz bija pieņemts SUV, kas būvēts uz kravas auto karkasa, nodalīt no krosovera, kas izskatās līdzīgi SUV, bet tiek būvēts uz pasažieru auto karkasa. Tomēr pēdējo gadu laikā šie jēdzieni ir saplūduši, un bieži tiek izmantoti, lai aprakstītu vienus un tos pašus auto. Uzzini, kādēļ, izvēloties jaunu auto, SUV modeļiem ir jābūt tavā uzmanības lokā!

Bagāža? Bez problēmām

SUV salīdzinoši lielākais rāmis ir neiedomājami praktisks, piedāvājot daudz vietas bagāžai, pasažieriem un pat mājdzīvniekiem. Pateicoties paaugstinātajam klīrensam un lielākajam karkasam, SUV iespējams pārvadāt smagāku un lielāku bagāžu. Tāpat tas ir pateicīgs auto gariem braucieniem ar ģimeni un draugiem — arī garākajiem kompānijas biedriem nebūs jāsūdzas par vietas trūkumu. Daži lielāki SUV var būt ar 7 sēdvietām, padarot tavu auto par iecienītāko pārvietošanās līdzekli draugu lokā. Ar īpašu ietilpību var lepoties, piemēram, jaunais Citroen C3 Aircross vai Hyundai Santa Fe.

Droša izvēle

Pateicoties to izmēram un uzbūvei, SUV parasti ir starp drošākajiem auto uz ceļa. Avārijas situācijas gadījumos sporta apvidus auto parasti ir ļoti izturīgi, samazinot braucēju traumu risku. Jaunākos SUV drošākus padara ne vien to izmērs un karkass, bet arī viedās auto vadības tehnoloģijas. Piemēram, Suzuki S-Cross preventīvās drošības tehnoloģijas iekļauj divu sensoru bremžu atbalstu, brīdinājumu par izbraukšanu no joslas, ceļazīmju atpazīšanu, kruīza kontroli, aklās zonas uzraudzības sistēmu un 360° skata kameru. Braukšana nekad nav bijusi tik droša.

Skats, ko izbaudīt

Vadītājiem, kas pieraduši pārvietoties SUV tipa auto, var būt grūti pielāgoties braukšanai ar auto ar zemāku klīrensu. Iemesls? Kad esi pieradis raudzīties uz ceļu no augšas, tu saproti, cik ērti un patīkami tas ir. Paaugstinātā vadītāja pozīcija SUV automobiļos ļauj lieliski pārredzēt satiksmi, ātrāk pamanīt bedres uz ceļa, vieglāk ievērot brīvās vietas autostāvvietā un vienkārši izbaudīt brauciena skatus.

Efektīvs degvielas patēriņš

Ieraugot lielu SUV, daudzi no mums klusībā nodomā par tā degvielas patēriņu. Lai arī šāda skepse ir saprotama un vecāki SUV automobiļi nav tie pieticīgākie degvielas patēriņa ziņā, auto ražotāji ir daudz strādājuši, lai jaunie apvidus auto modeļi būtu pat ļoti energoefektīvi. Tas nozīmē, ka mūsdienīgs SUV nav domāts tikai tiem, kam šāda tipa auto ir akūti nepieciešams, lai brauktu pa bezceļiem vai pārvadātu smagumus — tas var kalpot arī ikdienas pārvietošanās vajadzībām, lieki netukšojot vadītāja maciņu. Īpaši izdevīga izvēle var būt SUV ar hibrīda vai elektrisko dzinēju. Piemēram, leģendārais Suzuki Vitara tagad ir pieejams ar pilna hibrīda tehnoloģiju, padarot braukšanu pilsētas satiksmē īpaši izdevīgu.

Gatavs piedzīvojumiem

Lai nonāktu skaistās vietās, nāksies braukt pa bedrēm, pauguriem un bezceļiem. Neviens pasažieru auto tips nav tam tik labi piemērots kā kārtīgs SUV. Sporta apvidus auto ir labākais pārvietošanās līdzeklis braucienos pie dabas, jo tas nodrošina jaudu un komfortu uz jebkura ceļu seguma. Tāpat SUV ir labākais auto, ar ko vilkt treileri, ja vēlies iemēģināt roku šādā ceļošanas formātā — tā vilkšanas jauda būs lielāka nekā vairumam citu auto. Ne mazāk svarīgi — SUV bagāžniekā parasti atradīsies vieta gan slēpošanas inventāram, gan pārgājienu mugursomām, gan — atkarībā no konkrētā auto — pat velosipēdam.

Lasītākais šodien
Top raksti
Uz augšu