ReTV: Vidzemē konstatēti vairāki mēģinājumi uzlauzt bankomātus

Madonā kāds garnadzis bankomātu mēģinājis sazāģēt
TVNET/ReTV
ReTV: Vidzemē konstatēti vairāki mēģinājumi uzlauzt bankomātus
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments 3
Vidzemē konstatēti vairāki mēģinājumi uzlauzt bankomātus
Vidzemē konstatēti vairāki mēģinājumi uzlauzt bankomātus Foto: ReTV

Pēdējo dienu laikā Vidzemē notikuši vairāki mēģinājumi apzagt banku automātus, tā piektdien, 29. jūlijā, ziņo "ReTV Ziņas".

Valsts policija par notikušo sākusi izmeklēšanu, un pagaidām nav zināms vai naudu izzagt vēlējās viena persona vai vairākas.

SEB bankas bankomātu, kas atrodas Madonā, tirdzniecības centrā uz pašas galvenās Saules ielas mēģināja aplaupīt naktī uz ceturtdienu. Bankomāts ir bojāts, tas nedarbojas, un par to liecina arī uzraksts displejā.

Mēģinājums aplaupīt bankomātu veikts, cenšoties to sazāģēt, taču tas nav izdevies.

 "Šobrīd notiek aktīva izmeklēšana un varam tikai apstiprināt faktu, ka 28.jūlija naktī Madonā tika bojāts naudas izmaksas bankomāts. Saistībā ar to Valsts policijas Vidzemes pārvaldes Madonas iecirknī ir uzsākts kriminālprocess," ReTV Ziņām pavēstīja Valsts policijas pārstāve Ance Rozīte.

Otrs SEB bankomāts, kuru mēģināts apzagt piektdienas naktī, atrodas Vecpiebalgā. Pēc uzlaušanas mēģinājuma tas aizklāts, jo nedarbojas un notiek izmeklēšana.

Kā ReTV informē Valsts policija, šie ir vienīgie gadījumi, kad notikuši mēģinājumi izzagt naudu no bankomātiem, tos mehāniski bojājot.

“Ir uzsākts kriminālprocess pēc Krimināllikuma 175.panta 3.daļas par zādzību, ja tā izdarīta no glabātavas vai ietaises, kas savieno glabātavas. Plašāku informāciju izmeklēšanas interesēs nevaram sniegt," tā VP pārstāve.

Savukārt SEB bankas speciālisti ReTV Ziņām apliecina, ka šādi uzbrukumu bankomātiem nav bieži, tomēr ik pa laikam notiek.

Mārcis Pelcis, SEB bankas Drošības pārvaldes vadītājs: “Ir gadi, kad ir šie gadījumi trīs, pieci, desmit, ir gadi, kad vispār nav. Tas lielā mērā ir atkarīgs no globālām tendencēm, kas notiek krāpšanas melnajā tirgū. Ja hakeri ir atraduši veidu, kā bankomātiem uzbrukt, šī te informācija bieži vien tiek pārdota.”

Taču kā uzsver bankas pārstāvis, mēģinājumi šādi tikt pie naudas faktiski nav īstenojami . Nauda tiek aizsargāta gan fiziski, gan nodrošinoties ar tā saucamo tintes aizsardzību naudas kastēs.

Pelcis: “Tie izgrieztie caurumi jau neko nedod. Tur ir izgriezts caurums, bet tur pretim nav nekā. Bankomātus laupīt, mēģināt izraut un tad atvērt seifu vai griezt nav jēgas, jo pēc tam šī nauda nebūs izmantojama.

SEB bankas rīcībā ir videomateriāli, kas nodoti VP rīcībā.

Tikmēr vietējie iedzīvotāji ReTV Ziņām norāda, ka, viņuprāt, šādi laupīšanas mēģinājumi saistīti ar šā brīža ekonomisko situāciju

Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu