S, 25.03.2023.

Spiegošanā apsūdzētais Ādamsons militārajā pensijā no Krievijas pērn saņēmis 8400 eiro

TVNET/LETA
Spiegošanā apsūdzētais Ādamsons militārajā pensijā no Krievijas pērn saņēmis 8400 eiro
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments 3
Foto: Zane Bitere / LETA

Spiegošanā Krievijas labā apsūdzētais Saeimas deputāts Jānis Ādamsons militārajā pensijā no Krievijas pērn saņēmis 8400 eiro, liecina deputāta amatpersonas deklarācija par pagājušo gadu.

Laikā no 2009. līdz 2020.gadam viņš Krievijas militārajā pensijā kopumā bija saņēmis 88 349 eiro.

Latvijas maksātajā pensijā Ādamsons pērn saņēmis 11 184 eiro, pabalstā 2355 eiro, bet deputāta algā - 13 139 eiro.

Ādamsonu aizdomās par spiegošanu VDD aizturēja 2021.gada jūnijā. Pēc aizturēšanas tiesa politiķim piemēroja apcietinājumu. Pērn 17.decembrī Rīgas pilsētas Vidzemes priekšpilsētas tiesa pagarināja drošības līdzekli-apcietinājumu Ādamsonam, taču deva iespēju samaksāt 30 000 eiro drošības naudu, lai viņš varētu izkļūt brīvībā.

5.janvārī tika iemaksāta 30 000 eiro drošības nauda un Ādamsons no apcietinājuma tika atbrīvots. Pēc tam prokurors politiķim ir noteicis papildu drošības līdzekļus, tostarp, noteikts ierobežojums apsūdzētajam uz kriminālprocesa izmeklēšanas un iztiesāšanas laiku pildīt 13.Saeimas deputāta amata pienākumus.

Ādamsons apsūdzēts pēc trīs Krimināllikuma pantiem - spiegošanu, krāpšanu nelielā apmērā un šaujamieroču munīcijas iegādāšanos un glabāšanu bez attiecīgas atļaujas.

Deputātam tiek inkriminēta krāpšana nelielā apmērā, kas saistīta ar degvielas izdevumu atlīdzināšanu, un kopējā summa ir aptuveni 100 eiro. Tāpat atrasti vairāki desmiti patronu.

Ādamsons pēc apcietināšanas nolēmis izstāties no partijas "Saskaņa" un šī politiskā spēka Saeimas frakcijas, taču nav nolicis Saeimas deputāta mandātu.

Padomju laikā Ādamsons ieņēma dažādos posteņus Jūras kara flotē. Pēc Latvijas neatkarības atjaunošanas Ādamsons bija gan Latvijas Jūras spēku komandiera vietnieks, gan arī Robežsargu brigādes komandieris.

Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu