T, 17.08.2022.

Šveice aizliedz zelta importu no Krievijas

TVNET/LETA/AFP
Šveice aizliedz zelta importu no Krievijas
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments
Ilustratīvs attēls.
Ilustratīvs attēls. Foto: Pixabay

Šveices valdība trešdien paziņoja, ka aizliedz zelta importu no Krievijas. Šveice pievienojusies Eiropas Savienības (ES) sankcijām, kas 21.jūlijā iekļāva Krievijas izcelsmes zelta importa aizliegumu.

Aizliegums stājas spēkā trešdien plkst.18.00, teikts Šveices Federālās padomes paziņojumā. Šveice ir viens no vadošajiem zelta pārstrādātājiem un zelta stieņu ražotājiem.

Saskaņā ar jaunajām sankcijām Šveice aizliedz "pirkt, importēt vai transportēt zeltu un zelta izstrādājumus no Krievijas", teikts paziņojumā, piebilstot, ka "aizliegti arī pakalpojumi saistībā ar šīm precēm".

Tradicionāli neitrālā Šveice pēc Krievijas iebrukuma Ukrainā mainīja savu ierasto nostāju, pieskaņojoties ES noteiktajām ekonomiskajām sankcijām.

Maijā no Lielbritānijas tika importētas trīs tonnas zelta no Krievijas, taču nebija skaidrs, kura kompānija ir atbildīga par tā nogādāšanu Šveicē, vēstīja "Bloomberg News".

Šveices dārgmetālu ražotāju un tirgotāju asociācija (ASFCMP), kas pārstāv valsts lielākos zelta pārstrādātājus, sazinājās ar saviem biedriem un paziņoja, ka neviens no tiem nav atbildīgs par importu.

Šveicē ir vairākas zelta pārstrādes rūpnīcas, kas pārstrādā zeltu un kausē lietņus.

Saskaņā ar ASFCMP datiem šajā nozarē ir nodarbināti 1500 cilvēku.

Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu