Sv, 2.10.2022.

Pēc trīs nedēļu pauzes plānots atsākt valdības darbu, notiks koalīcijas partiju sadarbības sanāksme

TVNET/LETA
Pēc trīs nedēļu pauzes plānots atsākt valdības darbu, notiks koalīcijas partiju sadarbības sanāksme
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments
Foto: Zane Bitere / LETA

Pirmdien plkst.14.30 notiks valdošās koalīcijas partiju sadarbības sanāksme.

Valdības darbā bija paņemta pauze no 18.jūlija, šajā laikā cita starpā publiskajā telpā saņemot kritiskas piezīmes, ka valdībai būtu jābūt aktīvākai laikā, kad arvien tuvāk nāk nākamā apkures sezona potenciālas enerģētiskās krīzes apstākļos.

Lai arī valdības otrdienas sēdes darba kārtībā konkrētais jautājums vēl nav iekļauts, sagaidāms, ka tieši lemšana par valsts energoapgādes izmaksu kompensēšanas pakotnes iedzīvināšanu būs sēdes galvenais jautājums. Šajā pakotnē iekļauto pasākumu kopējo atbalsta summu plānots palielināt no sākotnēji pieteiktajiem 350 līdz 430 miljoniem eiro.

Kā ziņots, Ekonomikas ministrija (EM) ir sagatavojusi regulējumu, kas noteiks detalizētus atbalsta saņemšanas nosacījumus mājsaimniecībām energoresursu cenu pieauguma kompensēšanai, tostarp sagatavots regulējums arī malku un koksnes briketes apkurē izmantojošo mājsaimniecību atbalstam un pilnveidots atbalsta mehānisms dabasgāzes izmantotājiem.

Šogad 21.jūnijā Ministru kabinets nolēma izstrādāt atbalsta instrumentus energoresursu izdevumu kompensēšanai mājsaimniecībām par elektroenerģiju, dabasgāzi, siltumenerģiju un koksnes granulām. Ņemot vērā straujo cenu pieaugumu arī malkai un koksnes briketēm, EM regulējumā iekļāvusi arī atbalstu mājsaimniecībām, kas apkurē izmanto koksnes briketes un malku.

Atbalsta periodu rosināts noteikt no 2022.gada 1.maija līdz 2023.gada 30.aprīlim.

Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais