C, 29.09.2022.

"Tele2" pauž sašutumu: IUB Rīgas pašvaldībai ļauj turpināt iepirkumu ar vienu pretendentu

TVNET/LETA
"Tele2" pauž sašutumu: IUB Rīgas pašvaldībai ļauj turpināt iepirkumu ar vienu pretendentu
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments 4
Foto: Ieva Lūka / LETA

Iepirkumu uzraudzības biroja (IUB) lēmums ļaut Rīgas pašvaldībai turpināt iepirkumu, kur piedāvājumu iesniedzis viens pretendents, kuram iepirkums ticis pielāgots, apliecina, ka mobilo sakaru publisko iepirkumu sistēma Latvijā ir bezjēdzīga, aģentūrai LETA pavēstīja mobilo sakaru operators SIA "Tele2".

No pēdējā pusotra gada laika izsludinātajiem publiskajiem iepirkumiem 77% gadījumu uzvarējis viens pretendents - vēsturiskais operators. Turklāt teju trešdaļā iepirkumu startējis tikai viens pretendents, jo pārējie tirgus dalībnieki ir atteikušies tajos piedalīties.

"Tele2" uzskata, ka šobrīd brīva un godīga konkurence mobilo sakaru publiskajos iepirkumos faktiski nav iespējama, jo IUB neievēro atbildīgās nozares ministrijas izstrādātās rekomendācijas šādu iepirkumu veikšanā, turpinot novecojušu un atšķirīgu praksi no citām Eiropas valstīm, tostarp arī Lietuvas un Igaunijas.

"Tele2" komercdirektors Raivo Rosts norāda, ka "ja privātpersonu segmentā starp trim mobilo sakaru operatoriem valda asa, bet godīga konkurence, tad valsts un pašvaldību iepirkumos tādas nav, un tajā faktiski valda monopols".

Jau vēstīts, ka "Tele2" pagājušajā gadā strādāja ar 152,246 miljonu eiro apgrozījumu, kas ir par 9,5% vairāk nekā gadu iepriekš, bet kompānijas peļņa samazinājās par 7,6% un bija 31,864 miljoni eiro.

Kompānija reģistrēta 1995.gada novembrī, un tās pamatkapitāls ir 3,486 miljoni eiro. "Tele2" vienīgais īpašnieks ir Zviedrijas "Tele2 Sverige Aktiebolag".

Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu